Vasi Yetki Talebi Dilekçesi

Nis 17, 2020 | Vasi-Kişiler Hukuku Avukatlığı

Vasi Yetki Talebi Dilekçesi

X SULH HUKUK MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DOSYA NO:

 

VESAYET ALTINA ALINAN: 

VASİ:

KONU: Vesayet altına alınan …… adına kayıtlı taşınmaza ilişkin olmak üzere belirtilecek işlemler için tarafıma yetki verilmesi hakkında.

AÇIKLAMALAR:

 

  • …… Sulh Hukuk Mahkemesinin …. Esas, …. Karar sayılı ilamıyla …. TCKN’lu ….. , …… tarihinde vesayet altına alınmıştır. Aynı dosyadan yine aynı tarihte kendisine vasi olarak atanmış bulunmaktadır.
  • Yukarıda esas ve karar numarası verilen dosyadan verilen kararda, ……..’ın tahliye olması durumunda vesayetin kendiliğinden ortadan kalkacağı hüküm altına alınmıştır. Ancak ………. tahliye edilmediğinden kendisine ilişkin vasilik görevim devam etmektedir.
  • Vasi olarak atanmış bulunduğum ….., …. İli, ….. İlçesi, ….. Köyü, …. Ada, .. Parselde kain …… metrekare arsa nitelikli taşınmazın …… metrekarelik hissesine
  • Yukarıda belirtilen taşınmaz ile ilgili olarak vasi sıfatıyla tarafıma belediyedeki ruhsat işlemleri için ve yine aynı taşınmazla ilgili olarak vergi ve harç işlemleri için tarafıma yetki verilmesini Sayın Mahkemenizden isteme zorunluluğum hasıl olmuştur.

NETİCE VE TALEP        : Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerden ötürü …….’a ait olan … İli, … İlçesi, … Köyü, … Ada, .. Parselde kain .. metrekare arsa nitelikli taşınmazın …. metrekarelik hissesi için belediyedeki ruhsat işlemleri, vergi ve harç işlemleri için tarafıma vasi olarak yetki verilmesini Sayın Mahkemenizden Saygılarımla arz ederim.

TALEPTE BULUNAN VASİ

EK: Taşınmaza Ait Tapu Kaydı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasi Yetki Talebi Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.