Bir Sayfa Seçin

Vasi Kararı ile Araç Alımı Dilekçesi

tarafından | Eki 30, 2019 | Vasi-Kişiler Hukuku Avukatlığı | 1 Yorum

X SULH HUKUK MAHKEMESİ HÂKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NUMARASI :…
DAVACI : …
DAVALI  : …
KONU           : Dava dilekçeme ek beyanlarımdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR             :

Dava dilekçemde annem olan … vasi olarak tayin edilme talebinde bulunmuştum. Annemin yaşlı ve rahatsız olması nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanamamasından ötürü ihtiyaçlarını karşılamak için annemin adına ÖTV indiriminden faydalanarak araç almayı istiyorum. Sayın mahkemeniz nezdinde görülecek iş bu davada vasi atanması kararı yanı sıra annemin adına araç alabilmem ve satın alınacak aracın finansmanı için banka ve finans şirketlerinden taşıt kredisi kulanmam için izin verilmesini de talep ediyorum.

SONUÇ VE İSTEM     :  

Yukarıda açıkladığım nedenler ve mahkemenin re’sen elde edeceği deliller ışığında; annem X için vasi olarak tayin edilmem ve annem adına araç alabilmem ve satın alınacak aracın finansmanı için banka ve finans şirketlerinden taşıt kredisi kulanmam için sayın mahkemenizden izin verilmesi yönünde karar verilmesini arz ve talep ederim.

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

1 Yorum

  1. Adem çalık

    Merhaba saim bey yukarıda yazılı olan dilekçede bır husus dikkatimi çekti, değerli vaktimizi akmakla birlikte bır konuyu danışmak istiyorum, zihinsel engeli %90 bulunan kısıtlı kişinin üzerine alıcak araca herhangi bir banka yada finans kuruluşundan kredi çekilebiliyormu, mahkemenin böyle bir konuda emsal kararı varmıdır…

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şanslı Söz

“Biz bütün memleketlerin yerlisiyiz, bütün yüzyılların da çağdaşı.”
(Chammard, G. BiBeni .les hava kat Paris, 1976, seye.12)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız