Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Vasi İçin Ücret Talebi

…  SAYIN HAKİMLİĞİNE
DAVACI:
VEKİLİ: Adres girilmemiş
DAVA KONUSU:Vasilik için yıllık … . ücret talebidir.
AÇIKLAMALAR:1- Davacı müvekkil, küçük  … ‘in vasisidir. (EK-1- Vesayet kararı)

2- Vesayet altındaki küçüğün malvarlığı epey çeşitli ve fazla miktardadır. Bunların yönetim ve idaresi için müvekkil büyük çaba sarf etmektedir. Ayrıca malvarlığının geliri de hayli yüksek olduğu için, küçüğün malvarlığından yıllık … ücret verilmesini talep etmekteyiz. (EK-2- Tapu kayıtları) (EK-3- Hesap ekstreleri) Söz konusu vasi ücretinin takdiri için iş bu davayı açmak zarureti doğmuştur.
HUKUKİ SEBEPLER:İlgili mevzuat.
DELİLLER:1- Vesayet kararı, 2- Tapu kayıtları, 3- Hesap ekstreleri ve sair her türlü yasal delil.
SONUÇ VE İSTEM:Yukarıda açıklanan nedenlerle ve duruşmalar sırasında re’sen nazara alınacak sair nedenlerle, fazlaya ilişkin talep ve dava haklarımız saklı kalmak kaydıyla; davanın kabulü ile yıllık … . vasi ücreti ödenmesine karar verilmesini saygı ile vekil eden adına talep ederim.
DAVACI VEKİLİ
Avukat
EK:
1.) Onanmış vekaletname örneği,

Son düzenleme tarihi 16 Kasım 2020 09:53

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.