Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Vasi Ek Karar Dilekçe Örneği

X SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

2019/… ESAS

2019…..KARAR

KISITLI X …. (……)

VASİ   ….. ….. (……)

TALEP:

Mahkemenizin X tarihinde vermiş olduğu ek kararda karar kesinleşmeden önce hesapta biriken paranın ödenmesi için kısıtlının bu dönem yaptığı giderlerin açıklanması istenmiş olmakla;

Kısıtlı olan anneme X yılından beri yaklaşık 16 yıldır ben bakmaktayım. Gider olarak ise ….. Hastanesi X ve X  tarihli 180 TL ve 85 TL faturaları ve annemin odasında kendi kullanımı için …….. Mobilyadan alınmış olan dolap, yatak, baza için X tarihli 5,500 TL’lik fatura ekte sunulmuştur.

Tüm bu nedenlerden dolayı Kısıtlının dava açılış tarihi olan X  ve Gerekçeli Karar tarihi olan X tarihleri arasındaki maaşlarının alınabilmesi adına Sayın Mahkemeniz tarafından Ek Karar yazılmasını arz ederim.

VASİ

Ek Bahse konu fatura asılları

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:14

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.