Valiliğe Karşı Kamulaştırma Kararına İtiraz

Ağu 30, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

Valiliğe Karşı Kamulaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi

T.C

VALİLİĞİNE

Ben halen köyünde ikamet etmekteyim. köyde  öğretmenlerin barınması için lojman yapımına başlanacaktır. Ancak lojmanların yapılacağı arazi X köyünde bulunan ve üzerime kayıtlı olan parselin devamı niteliğindedir. Lojmanların yapılacağı arsa Tapu kayıtlarında kayıtsız ve üzerinde resmi olarak bir kayıt bulunmamaktadır. Söz konusu bu taşınmaz uzun yıllar boyunca tarafımızca kullanılmakta ve fiili olarak bizim hakimiyet alanımızda olup bütün köylüler tarafından bilinmekte ve köy ahalisi de buna tanıklık etmektedir. Söz konusu okulun yapıldığı sayılı parsel de uzun yıllardır bizim kullanımımızda olup babamız tarafından eski köy muhtarı olan kullanımına bırakmış kendiside üzerine tapuda kayıt yaptırmıştır. Lojmanların yapılacağı kayıtsız arazi, üzerime kayıtlı parsel ile kayıtlı olan sayılı parsel taşınmaz arasında kalmakta olup tapu kadastro kayıtlarında unutulmuş ve üzerimize kayıt yapılmamıştır. Sonuç olarak şuan proje kapsamında lojman yapılması düşünülen taşınmaz benim  fiili  kullanımımda olduğu için bu projenin ve lojmanların yapılmasını istemiyorum. Söz konusu lojmanlar yapıldığı takdirde büyük mağduriyet yaşayacağım üstelik okulun arka tarafında kalan tapusuz araziler lojman yapımına daha elverişli ve müsait olup   ilgili projenin oraya kaydırılmasını talep ediyorum. Ayrıca köyde bulunan eski ilk okul şuan aktif olarak kullanılmamakta olup üzerinde bulunduğu arazi devlet istihdamındadır, yeni yapılacak olan lojmanların  ilgili ilk okulun zemininde yapılması hem daha uygun hem de daha az maliyetli olacaktır. Sayın kaymakamlıktan ve devlet yetkililerinden konunun çözülmesini istirham ederim. tarih

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

                                                                                                                      TALEP SAHİBİ

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.