Uzlaştırmacı Davet Mektubu Örneği

Şub 17, 2019 | Ceza Hukuku, DİLEKÇELER

T.C.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

UZLAŞTIRMA BÜROSU

UZLAŞTIRMA NO  :

DOSYA NO               :

MÜŞTEKİ                 : (T.C.No:)

ŞÜPHELİLER           :

SUÇ                            : TCK Md.

SUÇ TARİHİ : 22/08/2016

Sayın;

… suçundan dolayı  yapmış olduğunuz şikayet üzerine … Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yukarıda bilgileri yazılı soruşturma dosyasında  yukarıda yazılı suçun uzlaşma kapsamında kalması nedeniyle; dosyanıza … Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uzlaştırmacı olarak atandım.

İşbu görevlendirme gereğince; gönderi ekinde bulunan uzlaşma teklifine dair kararınızı, formdaki; inceleyip üç gün içinde beyanda bulunmak istiyorum; kabul ediyorum; kabul etmiyorum; bölümlerinden birini imzalayarak ve imzanızın yanına isim soy isim yazarak; uzlaşma teklifinde bulunulduktan itibaren en geç üç gün içinde tarafıma bildirmeniz gerekmektedir.

Uzlaşma teklifi yapılması neticesinde; -uzlaşma teklifine dair kararınızı bildirme sürenizi ihlal etmeyecek şekilde- tarafımla telefon ile iletişime geçerek uzlaştırmaya dair, işbu bilgilendirme ve uzlaşma teklif formundaki bilgilendirmeye ek CMK 253/4 gereğince; tarafınıza uzlaşma teklifinde bulunulduktan itibaren üç gün içinde kararınızı bildirmemeniz halinde, uzlaşma teklifini red etmiş sayılacaksınız. 22/01/2019

Uzlaştırmacı

Sicil No:

İrtibat Telefonu:

Ek: Uzlaşma teklif formu

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.