Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Uzlaştırmacı Davet Mektubu Örneği

T.C.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

UZLAŞTIRMA BÜROSU

UZLAŞTIRMA NO  :

DOSYA NO               :

MÜŞTEKİ                 : (T.C.No:)

ŞÜPHELİLER           :

SUÇ                            : TCK Md.

SUÇ TARİHİ : 22/08/2016

Sayın;

… suçundan dolayı  yapmış olduğunuz şikayet üzerine … Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yukarıda bilgileri yazılı soruşturma dosyasında  yukarıda yazılı suçun uzlaşma kapsamında kalması nedeniyle; dosyanıza … Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uzlaştırmacı olarak atandım.

İşbu görevlendirme gereğince; gönderi ekinde bulunan uzlaşma teklifine dair kararınızı, formdaki; inceleyip üç gün içinde beyanda bulunmak istiyorum; kabul ediyorum; kabul etmiyorum; bölümlerinden birini imzalayarak ve imzanızın yanına isim soy isim yazarak; uzlaşma teklifinde bulunulduktan itibaren en geç üç gün içinde tarafıma bildirmeniz gerekmektedir.

Uzlaşma teklifi yapılması neticesinde; -uzlaşma teklifine dair kararınızı bildirme sürenizi ihlal etmeyecek şekilde- tarafımla telefon ile iletişime geçerek uzlaştırmaya dair, işbu bilgilendirme ve uzlaşma teklif formundaki bilgilendirmeye ek CMK 253/4 gereğince; tarafınıza uzlaşma teklifinde bulunulduktan itibaren üç gün içinde kararınızı bildirmemeniz halinde, uzlaşma teklifini red etmiş sayılacaksınız. 22/01/2019

Uzlaştırmacı

Sicil No:

İrtibat Telefonu:

Ek: Uzlaşma teklif formu

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 00:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.