Üniversite Dekanlığına Dilekçe Örneği

Oca 21, 2021 | Genel Yazılar

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ … YERLEŞKESİ

… ECZACILIK FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

_________ tarihli Kabul Mektubuna esasen Sağlık Bilimleri Üniversitesi (… Yerleşkesi) … Eczacılık Fakültesi Eczacılık Bölümüne kabul oldum.

Üniversitenin kayıt tarihlerinde kendim ve ailem COVİD 19 virüsüne yakalandığımız için bir süre hastanede tedavi aldık, sonra geri kalan kısmı evde kendimizi izole ederek geçirdik. Hastanede olduğum sürede Üniversite kayıtları başlamış. Hastalığımı ağır geçirdiğim için o günlerde telefon veya bilgisayarla herhangi bir işlem yapamıyordum (ilaçların etkisinden sadece uyuyordum). Durumum böğle olduğu için Üniversiteye herhangi bir mail veya başka bir şekilde bilgi veremedim. Sonrasında malum sebeplerden dolayı bir süre ne evden ne de bulunduğum ülkeden çıkamadım. Tedavim bittikten sonra Üniversitenin kayıt tarihi artık çoktan bitmişti. Üniversiteye geldiğimde yetkili kişilerden kayıt tarihinin geçtiğini ve hiçbir şekilde kayıt olamayacağımı öğrendim. Bu durum, çektiğim emeği de düşünürseniz beni çok üzdü. Kaydımı tekrar onarmak için daha önce Üniversiteye birkaç kere gelmeme rağmen hiçbir şekilde kaydımın onarılması ile ilgili olumlu bir sonuç alamadım.

Oysa ki, üniversite başvuruları zamanı Sağlık Bilimleri Üniversitesi benim için ilk sırada geliyordu. Üniversiteyi kazanmayı çok istiyordum. Kazandıktan sonra böyle bir talihsizlikle karşılaşmam tamamen benim kontrolüm ve isteğim dışında bir hal oldu.

Kaydımın Üniversite tarafından bana gönderilen Kabul Mektubuna esasen tekrar onarılmasını Sizden rica ediyorum. Geçirdiğim hem sağlık hem de maddi açıdan zor olan bu süre sonucunda bana bu konuyla ilgili yardım edeceğinizi umuyorum.

Önceden teşekkür ediyorum,

İyi çalışmalar dilerim.

 İsim/ Soyisim:

Tarih: 08.01.2021

İmza:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

Bu yazıyla ilgili yorum, soru, düzeltme, cevap veya tartışmaya yönelik beyanlarınızı aşağıdaki form aracılığı ile herkesle paylaşabilirsiniz. Yorumunuz kontrol edildikten sonra en geç 1 gün içerisinde onaylanır.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: