UÇURTMA AVCISI (İLGİNÇ BİR KABAHAT)

Ağu 15, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

UÇURTMA AVCISI (İLGİNÇ BİR KABAHAT)

Farklı bir davada vekilliğini yaptığım bir müvekkilim bu gün bir İdari Para Cezası Tutanağı getirdi. İdari Para Cezasına konu Kabahat ise Uçurtma Uçurmak. Söz konusu ceza ise 10.460,00 TL. Dayanak ise aşağıya resmini eklediğim Kanun ve bir genelge.

Uçurtma uçurmanın yasak olduğunu bilen çok az insan vardır sanırım. Kabahatler Kanunu Madde 10’un göndermesiyle söz konusu cezaya TCK Madde 30 Hata kapsamında itiraz etmeyi düşünüyorum. Lakin TCK madde 4 sebebiyle red yemek istemiyorum. Ayrıca cezanın fahiş oluşu ayrı bir konu.

Yanlış düşünüyor olabilirim ama fikrimce bir insanın uçurtma uçurmanın kabahat olduğu konusunda Fiili ve Hukuki hataya düşmesi maruz görülebilecek bir durumdur.


blank
blank

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.