Tutuklu Kişi İçin Sağlık Tedbirinin Alınması Talebi Dilekçesi

Şub 29, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Tutuklu Kişi İçin Sağlık Tedbirinin Alınması Talebi Dilekçesi

X KAPALI CEZAEVİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

SORUŞTURMA NO  :

ŞÜPHELİ                   :

 

MÜDAFİİ                  :Av.

KONU                         :20/02/2020 tarihinde tutuklanan müvekkil E. için sağlık tedbiri alınması hakkında taleplerimizden ibarettir.

 

AÇIKLAMALALAR :

Yukarıda esası yazılı soruşturma dosyası kapsamında 21/02/2020 tarihinde tutuklanan şüpheli E. soruşturma evresinde de belirttiği üzere “EPİLEPSİ” rahatsızlığı mevcuttur. Bugün itibariyle ailesi tarafımıza ulaşmış olup epilepsi krizleri için 3 ayda bir yapılan kontrolleri Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürmektedir.21/02/2020 tarihinde alınan hastane randevusu sonucu doktoru kriz için gereken reçetesi tedavisi akabinde düzenlenecekti. Fakat tutuklu olması sebebiyle bugün ivedi yapılması gereken muayenesi yapılamamıştır. Şu anda ani bir kriz geçirmesi halinde yanında bir ilacı yoktur.

 

Şüphelinin ani ve süresi bilinmeyen krizleri olması nedeniyle ilacı yazdıramadıkları için ailesinin bu yönde endişeleri mevcuttur. 21/02/2020 tarihli hastane randevusuna gidememesi nedeniyle ivedi şekilde yeniden randevu alınarak başka bir hastane veya yine rutin ilaç tedavisinin sürdürüldüğü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu alınması ;  kontrollerinin yapılarak epilepsi krizi için gerekli ilacın temin edilmesini kısaca şüpheli ile görüşülerek acil sağlık tedbirlerinin alınmasını talep ederiz.

Ailesi tarafından …Kapalı Cezaevi’ne kriz ilacı haricinde mevcut epilepsi tedavi ilacı teslim edilmiş fakat rapor sunulmadığı için ilaç şüpheliye verilememiştir. Ekte sunduğumuz eczane raporu ilacın E. sürekli kullandığı tedavi ilacı olduğunu gösterir belgedir. Gerekli görülmesi halinde sağlık araştırması yapılarak tüm bilgilerine erişilmesi ve SAĞLIK TEDBİRİNİN İVEDİ ŞEKİLDE UYGULANMASINI talep ederiz. tarih

  

ŞÜPHELİ MÜDAFİİ

Av.

 

EK: ECZANE İLAÇ  RAPORU

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tutuklu Kişi İçin Sağlık Tedbirinin Alınması Talebi Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.