Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Tutuklu Kişi İçin Sağlık Tedbirinin Alınması Talebi Dilekçesi

Tutuklu Kişi İçin Sağlık Tedbirinin Alınması Talebi Dilekçesi

X KAPALI CEZAEVİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

SORUŞTURMA NO  :

ŞÜPHELİ                   :

MÜDAFİİ                  :Av.

KONU                         :20/02/2020 tarihinde tutuklanan müvekkil E. için sağlık tedbiri alınması hakkında taleplerimizden ibarettir.

AÇIKLAMALALAR :

Yukarıda esası yazılı soruşturma dosyası kapsamında 21/02/2020 tarihinde tutuklanan şüpheli E. soruşturma evresinde de belirttiği üzere “EPİLEPSİ” rahatsızlığı mevcuttur. Bugün itibariyle ailesi tarafımıza ulaşmış olup epilepsi krizleri için 3 ayda bir yapılan kontrolleri Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürmektedir.21/02/2020 tarihinde alınan hastane randevusu sonucu doktoru kriz için gereken reçetesi tedavisi akabinde düzenlenecekti. Fakat tutuklu olması sebebiyle bugün ivedi yapılması gereken muayenesi yapılamamıştır. Şu anda ani bir kriz geçirmesi halinde yanında bir ilacı yoktur.

Şüphelinin ani ve süresi bilinmeyen krizleri olması nedeniyle ilacı yazdıramadıkları için ailesinin bu yönde endişeleri mevcuttur. 21/02/2020 tarihli hastane randevusuna gidememesi nedeniyle ivedi şekilde yeniden randevu alınarak başka bir hastane veya yine rutin ilaç tedavisinin sürdürüldüğü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu alınması ;  kontrollerinin yapılarak epilepsi krizi için gerekli ilacın temin edilmesini kısaca şüpheli ile görüşülerek acil sağlık tedbirlerinin alınmasını talep ederiz.

Ailesi tarafından …Kapalı Cezaevi’ne kriz ilacı haricinde mevcut epilepsi tedavi ilacı teslim edilmiş fakat rapor sunulmadığı için ilaç şüpheliye verilememiştir. Ekte sunduğumuz eczane raporu ilacın E. sürekli kullandığı tedavi ilacı olduğunu gösterir belgedir. Gerekli görülmesi halinde sağlık araştırması yapılarak tüm bilgilerine erişilmesi ve SAĞLIK TEDBİRİNİN İVEDİ ŞEKİLDE UYGULANMASINI talep ederiz. tarih

ŞÜPHELİ MÜDAFİİ

Av.

EK: ECZANE İLAÇ  RAPORU

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:45

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.