Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Dilekçesi Örneği

T.C.

………………… VALİLİĞİ

(TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA)

 

Şikayet Eden                       : 

Şikayet Edilen                    : 

Şikayetin Konusu              : X Telekomünikasyon A.Ş. tarafından tarafıma haksız yere fatura borcu yöneltilmesi, tahsil edilmesi ve üzerime kayıtlı hattı istemime rağmen kapatmamaları işlemine ilişkindir.

 

Açıklamalar                          :

X Telekomünikasyon A.Ş. tarafından X tarihli yasal takip ihbar mektubu X tarihinde tarafıma tebliğ edilmiş olup; abonesi bulunduğum iddia edilen …………… numaralı X hattına ait X tarihi itibari ile hesaplanmış ve son ödeme tarihi geçmiş borçlarım olduğu, bu borçların X tarihine kadar ödenmesi gerektiği, ödenmediği takdirde X Telekomünikasyon A.Ş. ile aramızda akdedilen X GSM Abonelik Sözleşmesi’ nin yürürlüğünün iptal edileceği, bu tarihe kadar ödeme yapılırsa hattımın otomatik olarak açılacağı tarafıma ihbar edilmiştir. Tarafıma gönderilen işbu ihbar mektubu haksız ve hukuka aykırıdır. Şöyle ki;

Söz konusu hattın kapatılması için daha önce X Telekomünikasyon A.Ş. Şubesine başvuruda bulundum ve hat üzerinde olan borçlarımı ödeyerekten hattın kapatılması işleminin gerçekleştirilmesini istedim ve şirket çalışanları tarafından hattın kapatıldığına dair geri bildirim aldım. Ancak bir süre sonra tekrardan anılan hat üzerinde geçmiş borçlarım olduğu ve bunların ödenmesi gerektiğine dair bilgi tarafıma iletilince …………………. adresinde bulunan Vodafone ……… İletişim ve Teknoloji Hizmetleri’ ne başvurarak X -TL, X -TL, X -TL olmak üzere toplam X -TL ödeme yaptım ve hattımın kapatılmasını tekrardan talep ettim. (Belirttiğim ödemelere ait fişler ekte sunulmuştur.) Bu süreçte Vodafone Müşteri Hizmetleriyle de telefon görüşmelerim oldu ve onlara da hattımın kapatılması istemimi defalarca ilettim öyle ki müşteri hizmetleri görüşmeleri öncesi ” görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır ” denilmekte olup buna istinaden ….. numaralı hattımdan yapmış olduğum görüşme kayıtlarının çıkarılmasını talep ediyorum.

…………… numaralı hattın kapatılmasını defalarca talep etmeme rağmen halen daha bu hat kapatılmamıştır. Söz konusu şirket, tarafımdan haksız kazanç elde etmiştir ve hala kullanmamış olduğum hat üzerinden tarafıma borç yöneltmekte ve ödeme yapmamı istemektedir. Kullanmadığım bir hat yüzünden ödeme yapmak zorunda bırakılarak ve zarara uğratıldığım açıktır. Bu durum heyetinizce de tespit edilecektir. Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve bünyesinde çalışanlar taleplerimi hiçe saymakta, hukuka aykırı davranmakta ve haksız kazanç elde etmektedirler. İlgili şirkete aramızda bulunan akdin sona ermesi talebim birçok kez iletilmesine rağmen şirket, hukuku yok sayarak tek taraflı bir diretme ile sözleşmeyi zorla ayakta tutmakta ve tarafıma faydalanmadığım bir hizmetten ötürü borç çıkararak ödeme yapmaya zorlamaktadır. Bu durum hiçbir hukuk anlayışıyla bağdaşmaz. Belirtmiş olduğum bu hususlardan dolayı ortaya çıkan mağduriyetimin giderilmesi için başkanlığınıza başvurma zorunluluğum doğmuştur. Öyle ki Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. bünyesindeki şubelere, müşteri hizmetlerine, ilgili yerlere yapmış olduğum başvurular sonuç vermedi ve ben durumlar sebebiyle zaman kaybına ve maddi kayba uğradım. Bu mağduriyetimin başkanlığınızca ivedilikle giderilmesi istemimdir.

 

Hukuki Sebepler                              : HMK, TBK, 6502 Sayılı Kanun ve ilgili mevzuat.

Hukuki Deliller                                : 1- 06.03.2018 tarihli 54,60-TL tutarlı ödeme fişi,

                                                             2- 06.03.2018 tarihli 36,60-TL tutarlı ödeme fişi,

                                                             3- 06.03.2018 tarihli 36,80-TL tutarlı ödeme fişi,

                                                             4- X Müşteri Hizmetleri ile yapılan görüşme                                                   kayıtları.

 

Sonuç ve İstem                               : Yukarıda ayrıca ve açıklanan ve re’sen de dikkate alınacak nedenler ile;

1- Tarafımdan haksız ve hukuksuz olarak alınan bedellerin tarafıma iadesine,

2- …………….. numaralı üzerime kayıtlı hattın kapatılmasına karar verilmesini talep ederim.21.06.2018

 

Şikayet Eden                     

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.