Tüketici Hakem Heyeti Cevap Dilekçesi Örneği

……..VALİLİĞİ

İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞINA

 

BAŞVURU NO                  :

CAVEPVEREN
DAVALI
                          :

VEKİLİ                             : Av.

DAVACI                            :

D.KONUSU                      :

AÇIKLAMALAR

 

Davacı taraf, dava dilekçesinde; aracında meydana gelen hatanın mekanik ve üretim hatası olduğunu, arızanın mekanik ve üretim hatasından kaynaklı olduğunun kabul edilmesini, ve araçta meydana gelen tüm giderlerin firma tarafından üstlenilmesini talep etmiştir. Ancak davacı tarafından ileri sürülen iddiaların herhangi bir gerçekliliği bulunmamaktadır. Çünkü  şanzıman arızalarının en çok görüldüğü neden teknik, üretim hatası ve mekanik aşınmalar değil, hatalı kullanımdan kaynaklanan arızalardır. Davacının kullanmış olduğu ……… plakalı araç kilometresinden de anlaşılacağı üzere ……. kilometrededir. Aracın kilometresinden de anlaşılacağı üzere araç uzun süreden beri kullanılmış olup ……. kilometrede olan bir araç için arızanın kullanım ve üretim hatasından kaynaklı olması mümkün değildir. Davacı yan aracı ……. yürüdükten sonra arızanın üretim hatası olduğunu iddia etmesi kabul edilebilir bir husus değildir. Sayın heyetinizce bu hususa dikkat çekilmesini talep ediyoruz.  Bu hususu davacı yana ihtarnameye cevap dilekçemizde izah etmiştik. İhtarnameye cevap dilekçemiz davacı yan tarafından sunulan belgelerin içerisinde zaten mevcuttur.

        

DELİLLER                        : Davacı ve müvekkil tarafından gönderilen ihtarnameler, bilirkişi incelemesi, (fazlaya ilişkin delil sunma hakkımız saklıdır)

 

İSTEM                             : Davacının başvurusunun  reddi ile yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davacı üzerine bırakılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

                                                                                                                

 SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ

                                                                                                          VEKİLİ

                                                     

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Yorumlarınızı veyahut sorularınızı aşağıdan yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim tarafımızdan onaylandıktan sonra görünür hale gelir. Yazım hataları ve kötü bir Türkçe ile yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

  1. Mahmut yilmaz dedi ki:

    Benim maaşıma haciz gelmiş hiç bilgi verilmedi 3kez gelmiş vede 2kinci haciz geldi yatirmiya basladi başladık sonra 1rinci haciz 2016dan beri göndermiş muhasebe-i bilgi vermediğinden bilgimiz yoktu simdi toplu vermek zorundakaldi isyerim hem maasimdan keliyor hem sirkedin yairdilari kesiliyor yani maas alamiyom yardimci olun napmamlazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.