Tüketici Cayma Bildirimi Dilekçesi

Ağu 24, 2020 | Tüketici Hukuku Avukatlığı

Tüketici Nasıl Cayma Bildirimi Yapar?

CAYMA BİLDİRİMİ

…/……/20….tarihinde firmanızın satış elemanları aşağıda  belirtmiş olduğum adresime gelerek X  malı / ürünü kapıdan satış yolu ile tarafıma satmıştır.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında iş Yeri Dışında Kurulan Sözleşmeler Yönetmeliğinde yer alan  Madde 81. Fıkrada yer alan “Tüketici 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” ibaresi gereğince yapılan  satıştan/sözleşmeden caydığımı bildirmek üzere iş bu İHTARNAME ile tarafınıza gönderilmiştir.

Bu ihtarın elinize ulaştığı tarihten itibaren kanuni süre olan 20(yirmi) gün içerisinde malı geri almakla yükümlü bulunduğunuzdan satışın yapıldığı adresime gelerek ürününüz geri alınarak imzalamış olduğum senedin ye satış sözleşmesinin iadesini aksi takdirde adli ye idari makamlara başvuruda bulunacağının bilinmesini rica ederim. ….. /…../20…

Adı-Soyadı

İmzası:

Sözleşme Tarihi:

Sözleşme No: 

Adres:

EKLER:

1 Adet Sözleşme Fotokopisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.