Trafik Kazasında Tutanak Tutmadan Kaçan Sürücüyü Şikayet Dilekçesi

Trafik Kazasında Tutanak Tutmadan Kaçan Sürücüyü Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA                   

MÜŞTEKİ                    :

ŞÜPHELİ                      : Faili meçhul

SUÇ                             : Mala zarar verme

SUÇ TARİHİ                 :

AÇIKLAMALAR

05.06.2118 tarihinde … plakalı aracımla saat 14.00 sularında X Caddesinden X Mahallesi yönüne doğru yoğun trafik içerisinde seyir halinde ilerliyordum.

Önümde Mercedes marka beyaz renkte tır vardı. Dalgınlıktan tırın hareket ettiğini sandım ben de ilerlemeye başlayınca tıra arkadan çarptım. Çarptıktan sonra aracın sürücüsüne tutanak tutalım dememe rağmen araç sürücüsü durmadı ve yoluna devam etti.

Yoğun trafikten dolayı aracı takip mesafesini kaçırdım ve araç sürücüsüne ulaşamadım.

Arz ve izah ettiğim nedenlerle geçirdiğim trafik kazası sonrası kaza tutanağı tutmak gerekirken durmayıp yoluna devam eden ve maddi zarara uğramama neden olan araç sürücüsü şüpheli hakkında şikâyetçiyim.

HUKUKİ DELİLLER       : Kamera görüntüleri, tanık anlatımları, araç ruhsatı ve sair yasal tüm deliller.

SONUÇ ve TALEP       : Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle, şüphelinin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

Müşteki

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 16:55

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.