Trafik Kazası Sigortaya Başvuru Dilekçesi

……..SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
(Adres…)

 

POLİÇE NUMARASI         :

TALEPTE BULUNAN       :

VEKİLİ                                 : Av.

ADRES                                 :

KONU                                   : Fazlaya ilişkin hakkımızı saklı tutmak kaydıyla meydana gelen yaralanmalı ve maddi zararlı trafik kazasında yaralanan müvekkil …………….. ‘nun  geçici iş göremezlik ödeneğinin ve diğer tedavi giderlerinin kaza tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile hesaplanarak tarafımıza ödenmesi talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                :                     

 1. 10.2018 tarihinde sürücü ………….’ın sevk ve idaresindeki ………… plakalı aracı ile Kırıkkale ili istikametinden Ankara ili istikametine doğru seyir halinde iken, EK’ teki kaza tutanağında belirtilen KIRMIZI IŞIK noktasına geldiğinde, kendisine YEŞİL IŞIK yanarken Ankara istikametine dönmek isteyen içinde Müvekkilin yolcu olduğu sürücü ………….’ın sevk ve idaresindeki ………. plakalı araca çarpmıştır. Kusurlu taraf sürücü ………… olduğu kaza tespit tutanağı ile sabittir.

 1. Bu çarpmanın etkisiyle emekli olan müvekkil yaralanarak olay yerine gelen ambulans ile Dışkapı Yıldırım Beyazit Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak, sol el bileğinde kırıklar meydana geldiği saptanmış ve atel/alçı tedavisi akabinde Maltepe Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezine sevk edilerek fizik muayenesi görmüş ve tedavi giderlerini karşılamak zorunda kalmıştır.(Tedavi giderleri EK’te sunulmuştur.) Tedavi süreci 3 aya kadar uzayan Müvekkil bu kaza nedeniyle geçici iş göremez duruma gelmiştir.

 1. Kazaya karışan ……….. plakalı araç şirketinizce hazırlanmış olan …………. Nolu ZMSS poliçesi kaza tarihinde geçerliliğini korumaktadır. Bu nedenle oluşan geçici iş göremezlik ödeneği ve diğer tedavi giderlerin Karayollar Trafik Kanunu gereği  söz konusu poliçe kapsamında sorumluluğunuz bulunmaktadır.

 1. Yukarıda açıklanan nedenlerle meydana gelen geçici iş göremezlik ödeneği ve diğer tedavi giderlerin hesaplanarak tarafımıza ödenmesini talep etme zarureti hasıl olmuştur.

NETİCE VE TALEP           : Yukarıda açıklanan nedenlerle;

 

 1. Talebimizin KABULUNE ,
 2. Fazlaya ilişkin hakkımızı saklı tutmak kaydıyla müvekkilin geçici iş göremezlik ödeneğinin ve diğer tedavi giderlerinin hesaplanarak kaza tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte tarafımıza ÖDENMESİNE,

Karar verilmesini müvekkil adına  vekaleten talep ederim.14.03.2019

           

HESAP BİLGİLERİ

BANKA                     : VAKIFBANK

IBAN                         : TR……………..

HESAB SAHİBİ       : ……………

 

 

EKLER

 • Onanmış vekaletname sureti
 • Kaza tespit tutanağı ve ekleri
 • Hastane raporları ve ekleri
 • Tedavi Giderleri ve ekleri
 • Soruşturma dosyası
 • Eksik evrakların varlığı ve istemi halinde bilahare gönderilecektir.

 

 

TALEPTE BULUNAN VEKİLİ

Av. Saim İNCEKAŞ

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.