Trafik Kazası Sigorta Şirketi ile Uzlaşma Dilekçesi

May 9, 2019 | DİLEKÇELER, Sigorta Hukuku Avukatlığı, Tazminat Davası Avukatlığı

GROUPAMA SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ’NE

UZLAŞMA TALEBİNDE 

BULUNAN                           :………

                                                                                                                                                  

VEKİLİ                                  :

KONU                          :2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 97 nci maddesinde 26.04.2016  tarihinde yapılan Değişiklik Gereğince Uzlaşma Hususunda Başvuruda Bulunma Talebimiz Hakkında.

AÇIKLAMALAR           :

  1. 05.2010 tarihinde saat 08:40 sularında Van ili Muradiye ilçesi sınırları içerisinde …….. adına kayıtlı Groupama Sigorta A.Ş’ye ……. Poliçe Numarasıyla sigortalı …….. plaka sayılı araç Mirhaç B sevk ve idaresinde iken müvekkillerimin çocuğu olan Zeynep Ö’e çarpmak üzere ölümlü trafik kazasına sebebiyet vermiştir. Kazanın oluşumunda şirketinizden sigortalı ….. plakalı araç sürücüsünün tam kusurlu olduğu kaza tespit tutanağı ile sabittir.

  1. Müvekkiller söz konusu kaza sebebiyle kızlarının ölmesi sonucu ilerde alabilecekleri destekten yoksun kalmışlardır. Tüm bu kapsamda tazminat talebimizin sonuçlandırılarak poliçe kapsamında sorumluluğunuzda bulunan destekten yoksun kalma tazminatının, defin giderlerinin ve sair tüm tazminat alacaklarımızın tarafımıza ödenmesi gerekmektedir.

  1. Müvekkiller tarafından 2010 yılında şirketinize başvuruda bulunulmuş ve şirketiniz nezdinde ……… Hasar dosya numarası ile işlem yapılmış ancak bir neticeye ulaşılamamıştır. Söz konusu kaza nedeniyle şirketinizde ……. Hasar Numarası ile açılan hasar dosyasında yer alan tüm evrakların uzlaşma prosedürünün kısa sürede tamamlanması ve müvekkillerin gecikmiş mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi amacıyla mail yolu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

  2. 26.04.2016 tarihinde yürürlüğe giren 6704 sayılı torba kanununun 5. Maddesine göre 2918 Sayılı Kanunun 97. Maddesi gereği zarar görenin zorunlu mali sorumluluk sigortasında öngörülen sınırlar içinde dava yoluna gitmeden önce ilgili sigorta şirketine yazılı başvuruda bulunması gerekir. Sigorta kuruluşunun başvuru tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde başvuruyu yazılı olarak cevaplamaması veya verilen cevabın talebi karşılamadığına ilişkin uyuşmazlık olması halinde, zarar görenin dava açabileceği belirtilmektedir. İşbu sebeplere binaen Uzlaşma Hususunda Başvuruda bulunuyoruz.

 

SONUÇ VE İSTEM  :Yukarıda izah edilen hususlar çerçevesinde ve yasal sorumluluklarınız bağlamında Sayın Müdürlüğünüzden meydana gelen bu kaza nedeniyle uğranılan maddi ve manevi zararların giderimi için tarafımıza poliçede belirtildiği üzere fazlaya ilişkin tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile poliçede belirtilen üst limit tutarınca tazminat talebimizin mail yolu ile tarafınıza iletildiği tarihinden itibaren 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nun 97. maddesi, 6704 Sayılı Kanun’un 5. maddesi gereğince yasal 15 gün içerisinde (İstenildiğinde hesap no bildirilecektir.) IBAN numarası verilen hesaba ödemenizi aksi takdirde hukuki yollara başvurulacağı mahkeme masrafları ve vekâlet ücretinin de tarafınıza tahmili zorunluluğu hâsıl olacağı vekâleten ihbar ve ihtar olunur.14.09.2018

 

                                                                                                     Uzlaşma Talep Edenler Vekili

                                                                                                                          Av.

 

 

 

Hesap Sahibi:

Banka:

Banka IBAN No:

 

Tel:

E-Mail:

 

EKLER:

 

  1. Vekâletname

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.