Trafik Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat Dava Dilekçesi

May 30, 2019 | Tazminat Davası Avukatlığı

ADANA( ) MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI :

Adres: 

VEKİLİ   : Avukat Saim İNCEKAŞ

Adres:  Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

DAVALI :

Adres:

KONU   : Ek Maddi Tazminat Talebimizden İbarettir.

DAVA DEĞERİ    :               …………….. TL

AÇIKLAMALAR  :              

  1. ………… çevre yolu üzerinde bulunan … mevkiinde, karşıdan karşıya geçerken ………. Otobüs Firmasına ait ………..plakalı otobüsün araç aşırı hızlı olması nedeniyle çarpması neticesinde müvekkillerimin babası vefat etmiştir. Destekten yoksun kalan müvekkillerim adına açmış olduğumuz maddi ve manevi tazminat davası müvekkillerim lehine sonuçlanmıştır. Açmış olduğumuz lehimize sonuçlanan ve kesinleşen davada maddi tazminata ilişkin olarak haklarımızı saklı tutmuştuk.
  2. ……..(..). Asliye Hukuk Mahkemesinin …/…/… gün ve Esas ……/…, Karar ………./… sayılı dosyada mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda, bilirkişi maddi tazminat miktarını hesap etmiş olup, zararımızın talep ettiğimiz miktardan …………..Türk Lirası daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Mahkeme talebimizden fazlaya karar veremeyeceği için bilirkişi raporunda daha fazla bir tazminat tespit edilmesine rağmen talebimizle bağlı kalarak karar vermiştir. Müvekkillerim lehine olan aradaki bu farkı ek bir maddi tazminat davası ile talep etme zarureti hâsıl olmuştur. Tüm deliller kesinleşen dosyada bulunmaktadır.

HUKUKİ SEBEPLER           :              6098 sayılı TBK. md. 49 vd. ve İlgili mevzuat.

TALEP SONUCU :               Yukarıda açıklanan nedenlerle, ………. Türk Lirası ek maddi tazminatın kaza tarihinden itibaren işleyecek olan yasal faizi ile birlikte davalılardan müşterek ve müteselsilen alınmasına ve yargılama giderlerinin davalılara yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı Vekili

Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu 4293

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.