Trafik Kazası Mala Zarar Verme Suçu Şikayet Dilekçesi

Trafik Kazası Mala Zarar Verme Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ:

VEKİLİ:

ŞÜPHELİ:

SUÇ :

Mala Zarar Verme

OLAY TARİHİ:

AÇIKLAMALAR

Şüpheli, X plakalı otomobili ile müvekkilime ait olan X plakalı otomobile, X tarihinde X dolaylarında, X Sahil yolunda otomobil Efe X’ın idaresinde iken çarpmıştır. Müvekkilime ait otomobil en sol şeritte seyir halindeyken, bir anda şüpheli kullandığı otomobili önüne doğru kırmış ve yolda ki buzlanmanın etkisiyle duramayarak trafik kazası meydana gelmiştir. Şüpheli önüne kırmasında her ne kadar herhangi bir kusuru bulunmadığını iddia etse de seyir halindeyken tehlikeli hareketler yaparken bir anda el freni çekmiş ve otomobil kayarak müvekkilime ait otomobile çarpmıştır.

Meydana gelen trafik kazası neticesinde ekte ki bulunan görüntülerden de anlaşılacağı üzere her iki otomobilde maddi hasar meydana gelmiştir. Şüpheli kusurlu olduğu aşikâr olsa da mahal vermiş olduğu maddi hasar bedelini karşılamayı kabul etmemiştir. Daha sonrasında müvekkilime ait otomobilin sürücüsü X tarafından, tutanak tutularak gerekli işlemlerin yapılması belirtilmiştir. Ancak taraflar tutanak hususunda, şüphelinin yanlış beyanda bulunmaya kalkması üzerine, mutabık kalamayınca şüpheli şahıs olay yerini terk edip gitmiştir. Yazılmaya çalışılan tutanak ise yırtılarak atılmıştır. Sürücüler her ne kadar birbirlerine iletişim bilgilerini iletmiş olsalar da şüpheli şahıs yapılan aramalara cevap vermemiştir. Herhangi bir şekilde sebep olmuş olduğu zararı giderme girişiminde bulunmamıştır.

Tüm bu nedenlerle şüphelinin eylemi müvekkile ait otomobile maddi zarar verdiğinden ve suç teşkil ettiğinden gerekli soruşturma ve kovuşturmanın yapılarak, şüphelinin cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

Açıklanan nedenlerle şüphelinin  TCK m. 151 uyarınca mala zarar verme suçunu işlemesi nedeni ile cezalandırılmasına, müvekkilimin mağduriyetinin giderilmesini, 1136 sayılı yasa gereğince sanıktan alınacak vekâlet ücretinin vekil sıfatı ile tarafıma ödenmesine hükmedilmesine karar verilmesini  saygılarımızla arz ve talep ederiz.

Şikâyetçi Vekili

Av

EKLER

  1. Kaza yeri fotoğrafları
  2. Kazanın olduğunu anda çekilen Mobese kamerası kayıtları

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 13:38

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.