Trafik Kazası Delil Tespiti Dilekçesi Örneği

ADANA NÖBETÇİ  SULH HUKUK MAHKEMESİNE

 

TESPİT İSTEYEN              :  .. velayeten …                       

VEKİLİ                                   :Av.

KARŞI TARAF                      :

KONU                                     : Trafik Kazası Sonucu Ortaya Çıkan Zararların Tespiti ile İlgili Delil Tespiti İstemi.

 

AÇIKLAMALAR                  :

1-)Müvekkilimin özürlü kızı ……. adına kayıtlı olan ve müvekkilim ……… sevk ve idaresindeki 27 KF 011 plakalı araçla, 13/06/2018 tarihinde, Gaziantep Körkün Sanayi Bölgesinde saat 19:00 sıralarında seyir halinde iken, müvekkilin hemen önünde aniden fren yapan 27 BAU 69 plakalı kamyonete arkadan çarpmıştır. Kaza nedeniyle müvekkilde hafif yaralanma ve aracında maddi hasar olmuştur. Müvekkilim, kazaya karışan 27 KF 011 plakalı ve 27 BAU 69 plakalı araçlara ait evrakları eksiksiz şekilde kasko şirketi yetkilisine göndermiştir. Sigorta şirketi, ekspertiz göndermiş ancak sonrasında dosya araştırmacıya düşmüştür. Müvekkilim, araştırmacının talep ettiği tüm işlemleri de eksiksiz olarak yerine getirmiştir ancak 24/07/2018 tarihinde, tazminat taleplerinin Genel Müdürlük tarafından reddedildiği bilgisi şifahen verilmiş ve yazılı red bildiriminin de yapılacağı ifade edilmiştir.

2-) Sigorta şirketinin haksız red bildirimi üzerine, ileride açacağımız davaya esas teşkil etmek üzere, delillerin kaybolmaması adına, araçtaki maddi hasar tespitinin yapılmasını talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

3-) Kazaya konu araç, bu aşamada, Gaziantep Tugay Otomotiv’de bekletilmektedir. Ayrıca araç, kasko şirketinin çekicisi tarafından çekilmiş olup çekicide olay yeri fotoğrafları mevcuttur.

HUKUKİ NEDENLER             : HMK ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER               : Trafik kaza raporu, keşif, bilirkişi, tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, araç mahallinde keşif yapılarak, bilirkişi marifetiyle kazaya karışan müvekkilin aracının ne kadar maddi hasara uğradığının tespitini saygıyla arz ve talep ederim. 27/07/2018

    Tespit İsteyen Vekili

                                                                                               Av.

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.