Trafik Cezası Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

SORUŞTURMA NO: 2016/*****

MÜŞTEKİ                : ad- soyad tc

VEKİLİ                     : Av. 

ŞÜPHELİ                   : Ad  soyad (Tckn Bilinmiyor )  (Adres Bilinmiyor)

SUÇ                              : Taksirle yaralama(TCK M. 89)

SUÇ TARİHİ               :

AÇIKLAMALAR    :

1- Müvekkilimiz sürücü İ**** idaresindeki 07***557  plaka sayılı motorsiklet ile Hürriyet Caddesi Atlı polis istikametindeki 75. Yıl kavşağı istikametine doğru seyrederken ; 75. Yıl Caddesi Kavşağı istikametine doğru  seyreden sürücü ******  34 ***004 plaka sayılı aracın sağ ön ve orta ön plakalık kısımları ile çarpması sonucu yaralanmalı maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.

2- Trafik kazasının meydana gelmesinde müvekkilimizin herhangi bir kusuru yoktur.Tarafımıza atfedilen kusuru kabul etmiyoruz. Karşı taraf  tam ve asli kusurludur. Kazaya sebebiyet veren 34 *** 004 plakalı araç sürücüsü olan ********* isimli şahıstan şikayetçiyiz.

3-Trafik kazası tespit tutanağında belirtilen müvekkilimize atfedilen asli kusurluluğu kabul etmemiz mümkün değildir. Trafik kazası tespit tutanağına itiraz ediyoruz.

4- Trafik kazasının gerçekten nasıl gerçekleştiğini ve gerçek kusur oranlarının tespiti için keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasını talep ediyoruz.

5- Kaza gerçekleştikten sonra ve hastanede olduğum süre zarfında karşı taraf müvekkilimizden özür dilememiş herhangi bir pişmanlık emaresi göstermemiştir. Hastanede olduğum zamanda geçmiş olsun ziyaretine gelmemişlerdir.Maddi veya manevi destek olmamışlardır. Kazadan hemen sonra eşimden öğrendiğim kadarıyla kaçma girişiminde bulunmuşlardır ve yardıma gelmemişlerdir. Tüm bu nedenlerden dolayı uzlaşma teklifini kabul etmiyorum , karşı taraftan şikayetçiyim.

6- Savcılığınız nezdinde bulunan dosyanın fotokopisini talep ediyoruz.                                

H.NEDENLER               : 5237 S. K. m.89

DELİLLER                     :  Müvekkilimizin Kolluk İfadesi

                                   

SONUÇ VE İSTEM  :Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müvekkil şirkete  ait mermer malzemelerinin çalınması sebebiyle şüphelilerin eylemine uyan suçtan dolayı cezalandırılması için kamu davası açılması hususunu saygılarımla vekaleten arz ederim. 03.09.2015

EK:

1)  Bir adet onaylı vekaletname örneği

                                                                                                           Şikayetçi

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

bir yorum bırakın

error: Sağ tıklama ve kopyalama özelliğini sadece Üyeler kullanabilir. Menü >ÜYELİK< sekmesinden siteye üye olunuz.