Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Trafik Cezası Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

SORUŞTURMA NO: 2016/*****

MÜŞTEKİ                : ad- soyad tc

VEKİLİ                     : Av.

ŞÜPHELİ                   : Ad  soyad (Tckn Bilinmiyor )  (Adres Bilinmiyor)

SUÇ                              : Taksirle yaralama(TCK M. 89)

SUÇ TARİHİ               :

AÇIKLAMALAR    :

1- Müvekkilimiz sürücü İ**** idaresindeki 07***557  plaka sayılı motorsiklet ile Hürriyet Caddesi Atlı polis istikametindeki 75. Yıl kavşağı istikametine doğru seyrederken ; 75. Yıl Caddesi Kavşağı istikametine doğru  seyreden sürücü ******  34 ***004 plaka sayılı aracın sağ ön ve orta ön plakalık kısımları ile çarpması sonucu yaralanmalı maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.

2- Trafik kazasının meydana gelmesinde müvekkilimizin herhangi bir kusuru yoktur.Tarafımıza atfedilen kusuru kabul etmiyoruz. Karşı taraf  tam ve asli kusurludur. Kazaya sebebiyet veren 34 *** 004 plakalı araç sürücüsü olan ********* isimli şahıstan şikayetçiyiz.

3-Trafik kazası tespit tutanağında belirtilen müvekkilimize atfedilen asli kusurluluğu kabul etmemiz mümkün değildir. Trafik kazası tespit tutanağına itiraz ediyoruz.

4- Trafik kazasının gerçekten nasıl gerçekleştiğini ve gerçek kusur oranlarının tespiti için keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasını talep ediyoruz.

5- Kaza gerçekleştikten sonra ve hastanede olduğum süre zarfında karşı taraf müvekkilimizden özür dilememiş herhangi bir pişmanlık emaresi göstermemiştir. Hastanede olduğum zamanda geçmiş olsun ziyaretine gelmemişlerdir.Maddi veya manevi destek olmamışlardır. Kazadan hemen sonra eşimden öğrendiğim kadarıyla kaçma girişiminde bulunmuşlardır ve yardıma gelmemişlerdir. Tüm bu nedenlerden dolayı uzlaşma teklifini kabul etmiyorum , karşı taraftan şikayetçiyim.

6- Savcılığınız nezdinde bulunan dosyanın fotokopisini talep ediyoruz.                             

H.NEDENLER               : 5237 S. K. m.89

DELİLLER                     : Müvekkilimizin Kolluk İfadesi

SONUÇ VE İSTEM  :Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müvekkil şirkete  ait mermer malzemelerinin çalınması sebebiyle şüphelilerin eylemine uyan suçtan dolayı cezalandırılması için kamu davası açılması hususunu saygılarımla vekaleten arz ederim. 03.09.2015

EK:

1) Bir adet onaylı vekaletname örneği

                                                            Şikayetçi

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

SORUŞTURMA NO:

MÜŞTEKİ:

VEKİLİ:

ŞÜPHELİ : (Tckn Bilinmiyor )  (Adres Bilinmiyor)

SUÇ: Taksirle Öldürme (TCK.m.85)

SUÇ TARİHİ:

AÇIKLAMALAR

1- Müvekkilimiz sürücü … idaresindeki … plakalı otomobili ile … yolu üzerinde … istikametinde en soldan ikinci şeritte 90-100 km hızla seyrederken AŞTİ hizasına geldiğinde ön ilerisindeki kamyonetin önünden çıkan müştekinin eşi …’a çarpması sonucu ölümlü trafik kazası meydana gelmiştir.

2- Trafik kazasının meydana gelmesinde maktülün de kusuru olmasına karşın şüpheli olan kişinin kusuru çok daha fazladır ve şüpheli … asli kusurludur. Kazaya sebebiyet veren … plakalı araç sürücüsü olan …. isimli şahıstan şikayetçiyiz.

3-Trafik kazası tespit tutanağında belirtilen müvekkilimize atfedilen asli kusurluluğu kabul etmemiz mümkün değildir. Trafik kazası tespit tutanağına itiraz ediyoruz.

4- Trafik kazasının gerçekten nasıl gerçekleştiğini ve gerçek kusur oranlarının tespiti için keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasını talep ediyoruz.

5- Savcılığınız nezdinde bulunan dosyanın fotokopisini talep ediyoruz.

H.NEDENLER:  5237 S. K. m.85

DELİLLER:  Olay yerindeki kamera görüntüleri-Tanık Beyanları-Şüphelinin İfadesi

SONUÇ VE İSTEM  :Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müştekinin eşinin vefat etmesiyle sonuçlanan şüphelinin eylemine uyan suçtan dolayı cezalandırılması için kamu davası açılması hususunu saygılarımla vekaleten arz ederim. 05.11.2009

EK:

  1. Bir adet onaylı vekaletname örneği
  2. Trafik ekipleri tarafından tutulan olay yeri tutanağı

Şikayetçi

Son düzenleme tarihi 27 Kasım 2020 12:22

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.