Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Ticari Defteri Sunmayan Şirkete Tekit Yazılması Talebi

ADANA ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

Dosya No :

Davacı :

Vekili :

Davalı :

Konu : Beyanlarımızın sunulması hk.

Açıklamalar

1. Adana Asliye Ticaret Mahkemesi 14 E. Sayılı dosyanın 16 tarihli duruşmasının 5 no’lu ara kararı ile dava dışı X’e 2020 yılına ait ticari defter ve belgeleri sunmak üzere ihtar çıkarılmasına, 6 no’lu ara kararı ile de, 5 no’lu karar yerine getirildikten sonra talep halinde celse arasında bilirkişi incelemesi hususunda ara karar oluşturulmasına karar verilmiştir.

2. 22.09.2021 tarihinde X defter ve belgeleri ibraz etmesi gerektiği konusunda ihtar edilmiştir. X İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. işbu ihtara cevap vermemiş, ara kararın yerine getirilmesi için gereken defter ve belgeleri ibraz etmemiştir.

3. Dava dışı X İnşaat Danışmalık İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ’in karara konu belgeleri, ihtarın üzerinden iki ay geçmesine rağmen ibraz etmemesi, 6 no’lu ara kararın da yerine getirilmemesine neden olmuştur. Bilirkişi incelemesinin yapılamaması nedeniyle dava sürüncemede kaldığından yargılama süreci uzamakta ve müvekkil davacı hak kaybına uğramaktadır.

4. Tüm bu nedenlerle, 5 no’lu ara kararın yerine getirilmesi için X İnşaat Danışmalık İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’ye tekit müzekkeresi yazılmasını ve akabinde dosyada bilirkişi incelemesinin yapılması için ara karar oluşturulmasını arz ve talep ediyoruz.

Netice-i Talep : Arz ve izah edilen vecih ile;

1. Dosyanın, 21.09.2021 tarihli duruşmada verilmiş 5 no’lu ara kararın yerine getirilmesi için X İthalat İhracat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’ ye tekit müzekkeresi yazılmasına,

2. Akabinde dosyanın ivedilikle bilirkişiye tevdi edilmesine karar verilmesini bilvekale arz ve talep ederiz.

Davalı Vekilleri

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir