Terekeye Kayyım Atanması Dilekçesi

Ağu 27, 2020 | Miras Paylaşma

Terekeye Kayyım Atanması Dilekçe Örneği

ADANA SULH HUKUK MAHKEMESİ HÂKİMLİĞİ’NE

DAVACILAR                       : 

VEKİLİ                                :   

DAVALI                              :    Hasımsız

DAVA                                 :    Yönetim Kayyımı atanmasına karar verilmesi

AÇIKLAMALAR                  :    Davacı müvekkillerin anne ve babası ekte sunulu veraset ilamlarından anlaşılacağı üzere vefat etmişlerdir. Geriye mirasçı olarak davacı müvekkiller ile birlikte müteveffa kardeşleri (X tarihinde vefat etmiştir) ……………. mirasçıları eşi …………….. ve de kızı ……………kalmışlardır.

Davacıların miras bırakanından geriye X İli X ilçesi .. Bölge yeni açılan yol sokağı … pafta … ada … parsel sayılı taşınmazın …/… arsa paylı .. kat .. numaralı bağımsız bölüm ile; Samsun ili Merkez ilçe … bölge X mah.  .. pafta .. ada .. parsel sayılı arsa üzerinde kurulu ../… arsa paylı …numaralı ve de ../.. paylı 7 numaralı bağımsız bölümler  olmak üzere 2 adet taşınmaz, bankada bir miktar para ve de  ………. plaka sayılı araç bulunmaktadır.

Aradan geçen zaman içinde gerekli veraset ilamları çıkartılmış; ama ……………. mirasçılarına ulaşılamamıştır. Kendileri yurt dışında yaşamakta olup irtibat kurulması da mümkün görünmemektedir. Bu nedenle davacı müvekkillerin miras bırakanları adına kayıtlı olan taşınmazların intikali ve de satışı gerekmekte olup; tüm işlerin yapılması ancak ……. mirasçılarına ulaşmak ile mümkün olduğundan sayın mahkemenize müracaat ile söz konusu gayrimenkullerin intikali, satışı arabanın satışı, bankadaki paranın çekilmesi için adı geçen ……mirasçılarına MK m 427 vd maddeleri gereği yönetim Kayyumu atanmasına karar verilmesini istemek bizim için zaruri olmuştur.

DELİLLERİMİZ                    :    Veraset ilamları, tapu fotokopileri, araç ruhsat fotokopisi, banka bilgileri, vs maddi ve hukuki delil.

NETİCE-İ TALEP                 :    Kısaca yukarıda açıklandığı üzere; davacı müvekkillerin miras bırakanları adına kayıtlı olan taşınmazların intikali ve de satışı gerekmekte olup; tüm işlerin yapılması ancak Osman Cengiz mirasçılarına ulaşmak ile mümkün olduğundan sayın mahkemenize müracaat ile söz konusu gayrimenkullerin intikali, satışı arabanın satışı, bankadaki paranın çekilmesi için adı geçen Osman Cengiz mirasçılarına MK m 427 vd maddeleri gereği yönetim Kayyumu atanmasına karar verilmesini saygılarımla bilvekale arz ve talep ederim. tarih

 

                                                                        

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.