Telefonla Tacizi Şikayet Dilekçesi

Telefonla Tacizi Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ….……..:

Müşteki Vekili……:

Şüpheli…………….: BilinmiyorSUÇ…………….…: Gizli numara ile telefondan taciz

SUÇ TARİHİ…….: X ve sonrası (Belirli aralıklarla)

AÇIKLAMALAR..:

1- Müvekkilem kendi adına kayıtlı X numaralı hattı fiilen kullanmaktadır.

Ancak bir süre sonra ilk olarak yukarıda belirtildiği üzere şubat ayında başlayarak bu zamana kadar belirli aralıklarla kimliği meçhul kişi veya kişilerce numara gizlenilerek müvekkilem aramalarla taciz edilmekte ve söz konusu taciz halen devam etmektedir.

2- Müvekkilem, vakitli vakitsiz gizli numaradan yapılan birkaç aramadan sonra bu durumdan rahatsızlık duymaya başlamış, üstelik bu durum müvekkilemin evli olması sebebiyle eşiyle arasında tartışma konusu haline gelmiştir.

3- Bu durumda günden güne gizli numara ile yapılan arama tacizinden kurtulmak için müvekkilem numarasının bağlı bulunduğu Turkcell bayisine giderek telefonunu gizli numaradan aramalara kapattırmıştır. Buna rağmen gizli numaradan gelen aramalar devam etmiştir. Aranan çağrılara yanıt vermek ve gizli numaradan arayan kişinin kim veya kimler olduğunu öğrenmek maksadıyla müvekkilem telefonunu açmış fakat aramayı cevapladığı halde karşı taraftan bu cevaplara herhangi bir tepki verilmemiştir.

4- Bahsedilen bu durum rahatsızlık boyutuna ulaşmış, bu fiiliyat artık dayanılmaz bir hale gelmiştir.

5- Yukarıda belirtilen gerekçeler ve hazırlık tahkikatı esnasında alınacak Türkcell/Telsim/Avea (hangisi ise) HTS raporları ile Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespit sonucuna göre müvekkilimi taciz eden kişi veya kişiler tespit edilerek haklarında ceza davası açılmasını talep etme gereği hâsıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda izah olunan nedenlerle;

Yukarıda numarası belirtilen telefonla ilgili olarak belirtilen suç tarihi aralığı için Turkcell A.Ş ‘ne gerekli yazının yazılarak HTS raporlarının sonucuna ve Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespite göre şüpheli/şüpheliler hakkında kamu davasının açılmasına karar verilmesini saygıyla vekâleten arz ve talep ederim. tarih


Müşteki Vekili

                                                                                       Av.

Ek…: Onanmış Vekaletname Sureti

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 13:43

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.