Telefonda Kötü Amaçlı Yazılım Şüphesiyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Telefonda Kötü Amaçlı Yazılım Şüphesiyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

ŞİKAYETÇİ             :

ŞÜPHELİ                : Bilinmiyor

KONUSU                 : BİLİŞİM SUÇU (KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM)

 

AÇIKLAMALAR

1- X numaralı X hattının kullanıcısıyım. Kullanım bedelinden fazla olduğunu düşündüğüm fatura tutarına itiraz edebilmek için, 15/07/2016 tarihinde detaylı fatura dökümümü ilgili operatörden istedim.

2- Gelen dökümanı incelediğimde bana ait olan ………………..  numaralı hattan, bilgim dışında hiç tanımadığım numaraların defalarca arandığını gördüm. Dökümanda görülen numaraları arayıp kendilerine tarafıma ait olan …………..numaradan, dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatlerin dışında aranıp aranmadıklarını sordum. Bana numarayı tanımadıklarını, dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatlerin dışında bu numaradan hiç aranmadıklarını beyan ettiler.

3- Bunun üzerine ………………  un müşteri hizmetleri ile görüşüp durumu anlattım. Tüm ısrarlarıma rağmen böyle bir şeyin mümkün olmadığı söylenip konunun üzerinde durulmadı. Bu konuşmanın ardından hattımı kapattırdım.

4- Ben ya da başkası tarafından benim numaramdan -…………………- dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatler dışında ilgili numaralar hiç aranmamıştır. Zaten ilgili numaraların kullanıcıları da bunu teyit etmektedirler. Bana ait olan hattımın kötü amaçlı yazılımlarla başkaları tarafından benden habersiz olarak kullanıldığı kanaatiyle bu suç duyurusunda bulunma zorunluluğum hasıl olmuştur.   

HUKUKİ SEBEPLER : TCK Sair yasal mevzuat

DELİLLER            : X numaralı telefona ait X ayı detaylı fatura dökümü

TALEP SONUCU     : Gerekli soruşturmanın yapılarak, şüpheli/şüpheliler hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla talep ederim.

                                                                                                                            Şikayetçi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.