Telefonda Kötü Amaçlı Yazılım Şüphesiyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

Telefonda Kötü Amaçlı Yazılım Şüphesiyle Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ             :

ŞÜPHELİ                : Bilinmiyor

KONUSU                 : BİLİŞİM SUÇU (KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM)

AÇIKLAMALAR

1- X numaralı X hattının kullanıcısıyım. Kullanım bedelinden fazla olduğunu düşündüğüm fatura tutarına itiraz edebilmek için, 15/07/2016 tarihinde detaylı fatura dökümümü ilgili operatörden istedim.

2- Gelen dökümanı incelediğimde bana ait olan ……………….. numaralı hattan, bilgim dışında hiç tanımadığım numaraların defalarca arandığını gördüm. Dökümanda görülen numaraları arayıp kendilerine tarafıma ait olan …………..numaradan, dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatlerin dışında aranıp aranmadıklarını sordum. Bana numarayı tanımadıklarını, dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatlerin dışında bu numaradan hiç aranmadıklarını beyan ettiler.

3- Bunun üzerine ………………  un müşteri hizmetleri ile görüşüp durumu anlattım. Tüm ısrarlarıma rağmen böyle bir şeyin mümkün olmadığı söylenip konunun üzerinde durulmadı. Bu konuşmanın ardından hattımı kapattırdım.

4- Ben ya da başkası tarafından benim numaramdan -…………………- dökümanda belirtilen saatlerde ya da o saatler dışında ilgili numaralar hiç aranmamıştır. Zaten ilgili numaraların kullanıcıları da bunu teyit etmektedirler. Bana ait olan hattımın kötü amaçlı yazılımlarla başkaları tarafından benden habersiz olarak kullanıldığı kanaatiyle bu suç duyurusunda bulunma zorunluluğum hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER : TCK Sair yasal mevzuat

DELİLLER            : X numaralı telefona ait X ayı detaylı fatura dökümü

TALEP SONUCU     : Gerekli soruşturmanın yapılarak, şüpheli/şüpheliler hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla talep ederim.

                                                                                                                   Şikayetçi

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 12:29

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.