Telefon ile Kredi Kartı Şifresi Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi

Telefon ile Kredi Kartı Şifresi Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ             :

ŞÜPHELİ                  : Faili meçhul

KONUSU                  : Kredi kartıma ait bilgilerimin çalınarak hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılması talebimdir.

AÇIKLAMALAR:

1- Garanti Bankasına ait, X nolu kredi kartı hesabımdan  bilgim dışında X tarihinde X TL nakit para çekimi yapıldığını öğrendim.

2-Şüpheli X numaralı telefon ile arayarak bankadan aradığını, garanti bankası birikmiş sigorta poliçesinin olduğunu söyleyerek kart bilgileri ve doğum tarihimi sormuş bende bankadan arandığımı düşünerek kart numaramı ve doğum tarihimi söyledim daha sonra  bilgim ve onayım dışında hesabımdan yukarıda yazılı tutarların çekilmiş olduğunu gördüm ve kartımın kullanıma kapatılması hususunda derhal muhatap bankada talepte bulundum.

3-Şüpheliler X numaralı telefonlardan hali hazırda da dahi sürekli aramalar gelmektedir. Banka kredi kartım ekstreleri incelendiğinde görüleceği üzere işbu kredi kartını şimdiye kadar henüz kullanmış değilim. İşbu kesintinin de online payment harcaması olarak görünmektedir yapılan kesintiler bilgim ve onayım dışında yapılmış olup ilgili kişi ve kişilerin tespit edilerek cezalandırılmasını talep ediyorum.

DELİLLER              :Banka kartı fotokopisi, Muhatap banka ile yapılan görüşme kayıtları, Tanık, sair yasal deliller

NETİCE-İ TALEP              :Yukarıda arz ve izah olunan veya resen göz önünde bulundurulacak nedenlerle, Bankamatik kartımın kopyalanıp hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılmasını arz talep ederim. tarih

Şikayetçi

Eki:
1-Kimlik Fotokopisi

2-Banka Kayıtları

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 13:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.