Telefon ile Kredi Kartı Şifresi Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Telefon ile Kredi Kartı Şifresi Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ             :

ŞÜPHELİ                  : Faili meçhul

KONUSU                  : Kredi kartıma ait bilgilerimin çalınarak hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılması talebimdir.

AÇIKLAMALAR:

1- Garanti Bankasına ait, X nolu kredi kartı hesabımdan  bilgim dışında X tarihinde X TL nakit para çekimi yapıldığını öğrendim.

2-Şüpheli X numaralı telefon ile arayarak bankadan aradığını, garanti bankası birikmiş sigorta poliçesinin olduğunu söyleyerek kart bilgileri ve doğum tarihimi sormuş bende bankadan arandığımı düşünerek kart numaramı ve doğum tarihimi söyledim daha sonra  bilgim ve onayım dışında hesabımdan yukarıda yazılı tutarların çekilmiş olduğunu gördüm ve kartımın kullanıma kapatılması hususunda derhal muhatap bankada talepte bulundum.

3-Şüpheliler X numaralı telefonlardan hali hazırda da dahi sürekli aramalar gelmektedir. Banka kredi kartım ekstreleri incelendiğinde görüleceği üzere işbu kredi kartını şimdiye kadar henüz kullanmış değilim. İşbu kesintinin de online payment harcaması olarak görünmektedir yapılan kesintiler bilgim ve onayım dışında yapılmış olup ilgili kişi ve kişilerin tespit edilerek cezalandırılmasını talep ediyorum.

DELİLLER              :Banka kartı fotokopisi, Muhatap banka ile yapılan görüşme kayıtları, Tanık, sair yasal deliller

NETİCE-İ TALEP              :Yukarıda arz ve izah olunan veya resen göz önünde bulundurulacak nedenlerle, Bankamatik kartımın kopyalanıp hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılmasını arz talep ederim. tarih

Şikayetçi

Eki: 
1-Kimlik Fotokopisi

2-Banka Kayıtları

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.