Telefon Aracılığı ile Ölüm Tehdidi Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Telefon Aracılığı ile Ölüm Tehdidi Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

                                     

ŞİKAYETÇİ                : 

ŞİKAYET OLUNAN   :  FAİLİ MEÇHUL

SUÇ                             : ÖLÜMLE TEHDİT, HAKARET, TACİZ,İFTİRA

SUÇ TARİHİ              :

OLAYLAR           _     :

Şüpheli kişiyi tanımamaktayım. X yılında facebook sayfama gelen bir mesaja cevap vermem neticesinde şüpheli ile irtibat sağladım. Şüphelinin yakın bir arkadaşım hakkında iftiralarda bulunması üzerine şüpheliye cevap vermeyerek konuşmamaya karar verdim. Şüpheli kendisine cevap vermemem üzerine benim hakkımda da iftiralar atmaya başladı.

 

X ilinde kurucu başkanlığını yaptığım X derneği facebook internet sayfasında kayıtlı olan arkadaşlarıma hakkımda aslı olmayan ithamlarda bulunarak hakkımda kötü bir imaj yaratmaya çalışmıştır. Şüpheli bununla da kalmayıp farklı forum sitelerine hakkımda yorum yaparak iftiralarda bulunmuştur. Arkadaşlarımın uyarısı ile  durumu fark etmem üzerine Sayın Savcılığınıza şikayet etmek zaruretinde kaldım. Şüphelinin Farklı forum sitelerine yazmış olduğu iftira içerikli yazılarını dilekçe ekinde sunmaktayım.

 

Şüpheli aynı zamanda X nolu kişisel telefon numarama X nolu telefon numarasından devamlı olarak mesaj atarak tacizde bulunmaktadır. Şüphelinin X yılı X ayında  başlamış olduğu mesaj atma fiiline X tarihinde kadar kesintisiz olarak devam etmiştir. Şüpheli sürekli ve özellikle de gece saatlerin de atmış olduğu mesajlar aile huzurumu bozmuş durumdadır. Dilekçe ekinde şüphelinin mesaj örnekleri bulunmaktadır.

 

 

Şüphelinin X nolu telefon numarasından attığı mesajlar ölüm tehditi içeriklidir. Şüphelinin , şahsi telefonuma attığı ölüm tehdit içerikli mesajlar şöyledir:

Şüphelinin devamlı olarak yapmış olduğu ölüm tehditleri ile artık dışarı çıkamaz, eşimi ve çocuklarımı yalnız bırakamaz hale gelmiş durumdayım.

Şüpheli son olarak da X tarihinde X nolu telefon numarası ile , şahsi telefonuma hakaret içerikli mesajlar atmıştır. Şüphelinin attığı mesajlarda ;

Şüphelinin, şahsi telefon numarama attığı hakaret içerikli mesaj örneklerini dilekçe ekinde sunmaktayım.

 

 

SONUÇ ve TALEP    :

Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle, şüphelinin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

                                                                                                                             

EK

  • Şüphelinin şahsi telefon numarası ile gönderdiği Ölüm tehdidi ve Hakaret içerikli mesaj sureti
  • Şüphelinin internet forum sitelerine hakkımda yazmış olduğu iftira içerikli mesaj sureti
  • Facebook sosyal medya hesabımda kayıtlı olan arkadaşlarıma gönderilen mesaj suretleri

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.