Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Teknolojinin Hukuk Düzenine Etkisi

Teknolojinin Hukuk Düzenine Etkisi

Deneysel bilimlerin büyük bir hızla geliştiği, doğal yasaların üst üste keşfedildiği bir çağda yaşıyoruz. Buna karşılık, toplumsal bilimlerde ve özellikle de hukukta ulaştığımız aşamal son derece yetersiz durumdadır.

Amerikalı ünlü hukukçu Warren’in: “Dünyada ortaya çıkan bilimsel ve teknolojik değişikliğin hızlanma temposu; hukukta gerçekleşen değişikliklere oranla, tavşanla yarışan kaplumbağaya benzemektedir.” şeklindeki söylemi, dünyada ortaya çıkan pek çok uyuşmazlıkla, hemen hemen her gün doğrulanmaktadır.

Çünkü: “hala kültürün tamamı geleneksel kültürden ibaretmiş gibi davranılması, sanki doğa düzeni yokmuşçasına, sanki doğa düzeninin araştırılması gerek kendi başına gerekse doğurduğu sonuçlar açısından hiç önemli değilmiş gibi ; sanki bilimin inşa ettiği fiziksel dünya; yapısı, düşünsel derinliği, karmaşıklığı ve dile getiriliş biçimi açısından insan zihninin en güzel, en harika kolektif çalışması değilmiş gibi” davranılması; uygarlığın ulaştığı düzeyle büyük bir çelişki göstermektedir.


Kaynak:

  1. Şiddetli Geçimsizlik – Y.Ş.Anıl

Avukat Saim İncekaş – Adana

Son düzenleme tarihi 27 Mayıs 2020 12:29

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.