Teknolojinin Hukuk Düzenine Etkisi

Eyl 3, 2019 | Tanım & Denemeler & Tarihçe

Teknolojinin Hukuk Düzenine Etkisi

Deneysel bilimlerin büyük bir hızla geliştiği, doğal yasaların üst üste keşfedildiği bir çağda yaşıyoruz. Buna karşılık, toplumsal bilimlerde ve özellikle de hukukta ulaştığımız aşamal son derece yetersiz durumdadır.

Amerikalı ünlü hukukçu Warren’in: “Dünyada ortaya çıkan bilimsel ve teknolojik değişikliğin hızlanma temposu; hukukta gerçekleşen değişikliklere oranla, tavşanla yarışan kaplumbağaya benzemektedir.” şeklindeki söylemi, dünyada ortaya çıkan pek çok uyuşmazlıkla, hemen hemen her gün doğrulanmaktadır.

Çünkü: “hala kültürün tamamı geleneksel kültürden ibaretmiş gibi davranılması, sanki doğa düzeni yokmuşçasına, sanki doğa düzeninin araştırılması gerek kendi başına gerekse doğurduğu sonuçlar açısından hiç önemli değilmiş gibi ; sanki bilimin inşa ettiği fiziksel dünya; yapısı, düşünsel derinliği, karmaşıklığı ve dile getiriliş biçimi açısından insan zihninin en güzel, en harika kolektif çalışması değilmiş gibi” davranılması; uygarlığın ulaştığı düzeyle büyük bir çelişki göstermektedir.


Kaynak:

  1. Şiddetli Geçimsizlik – Y.Ş.Anıl

Avukat Saim İncekaş – Adana

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknolojinin Hukuk Düzenine Etkisi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.