Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Tek Başına Evlat Edinme Dilekçesi

Tek Başına Evlat Edinme Dilekçesi


…….  MAHKEMESİNE

DAVACI :

VEKİLİ : Adana – Avukat Saim İNCEKAŞ

DAVALI :

KONU : Evlat Edinmeye İzin Verilmesi İstemi.

AÇIKLAMALAR

1-) Müvekkilim eşi ile …/…/… tarihinde evlenmiştir. Müvekkilim ve eşi çok istemelerine rağmen çocuk sahibi olamamışlardır.

2-) Müvekkilim küçük …’ yi evlat edinmek istemekte ancak  bunun için eşinin de izni aranmaktadır.

3-) Fakat müvekkilimin eşinden …/…/… den bu yana haber alınamamakta ve nerede olduğu bilinmemektedir. Bu nedenle müvekkilimin tek başına evlat edinebilmesi için dava açmak zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER : 4721 S. K. m. 307 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kaydı ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimin, küçük …’ yi tek başına evlat edinmesine izin verilmesini karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davacı Vekili

Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 03:15

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.