Tehdit

Tehdit ve Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali Şikayet Dilekçesi

Tehdit ve Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali Şikayet Dilekçesi

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Soruşturma No:

ŞİKAYETÇİ:

VEKİLİ:

ŞÜPHELİLER: 

SUÇ VE TARİHİ       : Tehdit, özel hayatın gizliliğinin ihlali vs.-16.06.2009

AÇIKLAMALAR:

1- Müvekkil tarafından daha önce X tarihli dilekçe ile yapılan şikayette,tanımadığı bir kişinin kendisinin çalıştığı hastaneye gelerek ve vesikalık fotoğrafını göstererek bir aydır kendisini takip ettiğini,özel hayatını araştırdığını ve eşi X ve eşinin babası X tarafından tutulduğunu eşinin babasının mafya ile ilişkili olduğunu,müvekkilimi(eşine boşanma davası açmayı düşündüğü için) dövdüreceğini,hatta öldürteceğini söyleyerek tehdit eden kişinin kimliği o aşamada tespit edilememişti.

Daha sonra yapılan araştırmada anılan kişinin X nüfusuna kayıtlı X olduğu tespit edilmiştir.

2- Müştekinin arkadaşı………….., yukarıda kimlik bilgileri verilen şüphelinin çalıştığı bildirilen korsan taksi durağında bu kişiyi ararken tesadüfen onun oğlu olan …………… T.C. kimlik nolu …………..ile konuşmuş ve bu kişi müştekiyi babası ile birlikte takip ettiklerini, hatırlı bir kişinin isteğini yerine getirdiklerini ve onun adını da vermeyeceklerini söylemiştir. Babasının hastaneye giderek müştekiyi tehdit etmesinin yanlış olduğunu ve bunu babasına söylediğinde babasının kendisine tokat attığını da ayrıca söyleyerek olayla ilgili anlatımlarda bulunmuştur……………’nın tanıklığı olayı aydınlatacaktır.

3- Yaklaşık olarak 10 dakika süren olay anında müşteki,konuşmanın son üçte birlik kısmının ses kaydını cep telefonuna yapabilmiş, hastane kameralarında da şüphelinin hastaneye, koridora, müştekinin odasına giriş görüntüleri mevcut olup şikayet dilekçesi ekinde CD olarak ses ve görüntüler sunulmuştur. Ayrıca,olay anında müştekinin yanında bulunan çalışma arkadaşı X birebir olayın görgü tanığıdır ve yaşananları tüm açıklığı ile doğrulayacaktır.

4- Takip, özel yaşamın araştırılması ve tehdit eylemlerini gerçekleştiren şüphelilerin tutulmasında aracılık eden X isimli kadının kimliği şüpheli X tarafından bilinmektedir, sorgusu sırasında öğrenmek mümkündür. Şüpheli X hakkında da şikayetimiz sürmektedir.

5-Tanıklar ve adresleri:

SONUÇ: Yukarıda belirtilen şüpheliler hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak TCK. nun eylemlerine uyan maddeleri gereğince cezalandırılmaları için haklarında ceza davası açılmasını müşteki adına vekaleten saygı ile dilerim.

                                                                                                                 Müşteki vekili

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 08:32

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.