Tehdit ve Hakaret Şikayet/Dava Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                                                                                                                             

MÜŞTEKİ                    :

                                     

VEKİLİ                          :

ŞÜPHELİ                      :

SUÇ                               :Tehdit (TCK. m. 106/1), Hakaret (TCK m.125/2)

TALEP KONUSU       :Şüpheli hakkında eylemlerine uyan suçlardan dolayı tecziyesi amacıyla kamu davası açılmasına ilişkin taleplerimizin sunulmasından ibarettir. 

  

AÇIKLAMALAR  :

1- 27.05.2019 günü saat 23.30’da müvekkilim ikametinin önünde duyduğu sesler üzerine dışarıya çıkmış, şüpheli …..’ın amcası ….. ve babası ……’e saldırdığını görmesi üzerine olay yerine gitmiştir. Şüpheli ….. ve ablası ……, müvekkilime ve aile üyelerine hak etmediği ve gayri ahlaki şekilde sinkaflı küfürler ederek hakaretlerde bulunmuştur. Ayrıca kocasının müvekkilin evinde olduğunu iddia ederek müvekkile saldırmış ve müvekkili darp etmişlerdir.

2- Bu olay neticesinde müvekkilimin 155 Polis İmdat’ı araması üzerine polisler olay yerine gelmiştir. Müvekkile doktor raporu alındıktan sonra ifadesi alınmak üzere Bahçelievler Ş.M.D. Polis Merkez Amirliği’ne götürülmüştür.

3- Müvekkilim suç teşkil edecek hiçbir söz ve eylemde bulunmamıştır. Üstelik yaşananların aydınlanması amacıyla kendi telefonu ile  videoya çekmiştir ve çekilen bu görüntüleri verdiği ifade sonrasında emniyet güçlerine teslim etmiştir. Müvekkilimin ve ailesinin yaşadığı bu olaylara sebep olan bir şahsın serbest olması mağdurlarda ve toplumda infial uyandıracak türden bir durumdur.

4- Şüphelinin müvekkile olan tehdit ve hakaretleri söz konusu olayın öncesine dayanmaktadır. Şüpheli, müvekkili tehdit etmek ve huzurunu kaçırmak maksadıyla aynı eylemleri önceki olaylarda da yoğun bir şekilde devam ettirmiş ve akşam saatlerinde mesaj çekerek müvekkili tedirgin etmiştir.

5- Şüphelinin yaptığı bu tehdit ve hakaret içerikli eylemlerle müvekkil büyük bir korku duygusuna kapılmış, her an tedirgin bir şekilde yaşamaktadır. Arz ve izah edilen nedenlerden ötürü şüphelinin cezalandırılması için suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hâsıl olmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM              :Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenler gereği ve soruşturma sırasında resen göz önünde bulundurulacak hususlar ışığında;

  • Şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın başlatılarak, haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesini,
  • Şüphelinin psikolojik sorunlarının olup olmadığı hususunun tespiti için hastaneye sevk edilmesini
  • CMK m.100 uyarınca tutuklanmasını saygıyla bilvekale arz ve talep ederiz. 05.2019

                                     

                                                                                                                                                

Müşteki Vekili

                                                Av.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.