Tefecilik Suçu Adli Kontrol Kararına İtiraz Dilekçesi

May 3, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Tefecilik Suçu Adli Kontrol Kararına İtiraz Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO  : X SORUŞTURMA

ADLİ KONTROL KARARININ

KALDIRILMASINI TALEP

EDEN ŞÜPHELİ:

MÜDAFİİ:

KONU: X Sulh Ceza Hakimliğinin X Sorgusunda verilen ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASINA karar verilmesi hakimliğiniz aksi kanaatteyse adli kontrol şartlarının değiştirilmesi talepli dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR :

X Sulh Ceza Hakimliğinin X tarihinde yapılan X sayılı sorgusunda müvekkil hakkında CMK 109/3-j maddesi uyarınca elektronik kelepçe takarak konutu terk etmemeleri şeklinde adli kontrol kararı verilmiştir .Müvekkil hakkında isnat edilen suçlama ve suçlamaya dayanak olarak gösterilen hususların doğru olmadığı yargılama aşamasında net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu aşamada isnat edilen suçlamanın haksız ve doğru olmadığı açıkca bellidir. Verilen karar beklenilen tedbir amacının ötesinde müvekkilin ciddi mağduriyetine sebep olduğu için öncelikle adli kontrol kararının kaldırılmasını aksi bir değerlendirme durumunda şartların düzenlenmesine karar verilmesini talep ediyoruz. Şöyle ki;

A-Müvekkilim üzerine atfedilen suçlardan X Asliye Ceza Mahkemesinin X E. Sayılı dosyasından yargılanmaktadır. Bu dosya kapsamında aynı vergi tekniği raporu, aynı tapeler ile aynı suçlamalar isnat edilmektedir. Bu nedenle yapılan bu soruşturma mükerrer olup müvekkil hakkında yapılacak yargılamada yöneltilen suçlamaların haksız ve hukuksuz olduğu anlaşılacaktır.

B-Müvekkil hakkındaki iddialar gerçeği yansıtmamakta olup müvekkilim üzerine atılı suçları işlememiştir.

C- Müvekkilimin delilleri karartma, gizleme, yok etme ve değiştirme ihtimali bulunamamaktadır. Nitekim X Sulh Ceza Hakimliğinin X sorgu tutanağında ‘ Her ne kadar şüpheliler … X’İN üzerine atılı suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma ve tefecilik yapmak suçlarından tutuklanmaları talep edilmiş ise, şüphelilerin savunmasının alındığı, delillerin büyük bir ölçüde toplandığı’ şeklinde belirtilmiştir.

D- Soruşturma dosyasına daha önce sunduğumuz raporlardan da anlaşılacağı üzere müvekkilimin sağlık durumu çok kötüdür. Müvekkilim 191 kilo olup ileri derece de obezdir. Ayrıca şeker hastalığı da bulunmaktadır. Müvekkil hakkında uygulanan evden çıkmama şeklinde adli kontrol uygulaması düzenli spor yapması gereken ve düzenli olarak muayene olması gereken müvekkilin bunları yapamamasına sebep olmuştur. Bu durum müvekkil sağlık durumunu daha da kötüye götürmüştür. Müvekkil hakkında evden çıkmama şeklinde ki adli kontrolün uygulanmaya devam etmesi sağlık  durumunda telafisi mümkün olmayan durumlara sebep olacaktır. İş bu sebeple müvekkil hakkında uygulanan evden çıkmamam şeklinde uygulanan adli kontrolün kaldırılması hakimliğiniz aksi kaanette ise müvekkile takılan bileklik çıkarılmadan evden çıkmama şeklinde  uygulanan adli kontrolün değiştirilerek Ankara ili sınırlarından çıkmama şeklinde değiştirilmesini talep etmekteyiz

NETİCE VE TALEP :

Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden dolayı;

  • Ceza Muhakemesi Kanununun 111/1 maddesi gereğince öncelikle ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASINA karar verilmesini,
  • Hakimliğiniz tarafından uygun görülmediği takdirde elektronik kelepçe takarak konutu terk etmemeleri şeklinde adli kontrol kararının değiştirilerek KELEPÇE ÇIKARILMADAN EVDEN ÇIKMAMA ŞEKLİNDE OLAN TEDBİRİN X İL SINIRLARI DIŞINA ÇIKMAMA ŞEKLİNDE uygulanmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

MÜDAFİİ

   Av.

 

EKLER:

-VERGİ LEVHASI

-YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİ

-KREDİ ÖDEME PLANI

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.