Tedbir Talepli Boşanma Davası Dilekçesi

ADANA ( ) NÖBETÇİ AİLE  MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                   TEDBİR TALEPLİDİR

                                                                                                         

DAVACI                   :

VEKİLİ                     : Av.

 

DAVALI                   : LEYLA PARTİCİ                                                                                    

TALEP KONUSU               :Şiddetli geçimsizlik nedeni ile Boşanma davası

İZAHAT                                :

                                               BOŞANMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

1-Müvekkil davalı taraf ile 16.10.2009 tarihlerinde evlenmişlerdir bu evliliklerinden Ecrinsu ve ,Adem  isminde iki tane  müşterek çocukları bulunmaktadır.

2-Davalı ile müvekkilim evlendikten sonra müvekkil evlilik birliğinin üzerinde oluşturduğu sorumluluk bilincini yerine eksiksiz olarak  getirmiş gerek davalı taraf ile gerekse müşterek çocuklar ile yakından ilgi ve alakadar içerisinde olmuştur. ancak davalı taraf evlilik birliğinin sorumluluğu altına gerektiği ölçüde  girmediği gibi serkeş yaşantısına umursamaz tavırlarıyla  devam etmiştir.

3– Müvekkilim  davalı tarafın kendisinden akıllı telefon istemesi sonucu davalı tarafa akıllı telefon almıştır. akıllı telefon aldıktan sonra davalı tarafın sürekli elinden telefon düşmemiş müvekkil ve müşterek çocuklarına olan sorumluluk bilinci  ve ilgi alakası azalmıştır. müvekkilin sürekli olarak uyarmasına rağmen davalı taraf hiç dinlememiş ve halen kendi bildiğini yapmaya devam etmiştir. gece yatmadan önce davalı taraf  sürekli  akıllı telefonunu alıp  müvekkile çocuklara bakayım uyumuşlar mı diyerek çocukların odasına gitmiş ancak 30 dk ye yakın bir süre geri gelmediği olmuştur bu durum sürekli tekrarlanmıştır.  gene davalı tarafın çocuklara bakma bahanesi ile gece saat 01.00- 01.30 suları arasında müşterek çocukların odasına gitmek için yatağından kalmış ancak  telefonla oynarken müvekkili görmüş birden panikle telefonunu saklarken şüpheli tavırlar içerisinde bulunmuştur.bunun üzerine  davalı taraf müvekkilin ne yapıyorsun sorusuna kaçamak cevap vererek telefonunu saklama çabası içerisinde olmuştur.telefona bakmak isteyen müvekkile davalı taraf ilk başta telefonu vermezse de ısrar üzerine müvekkile telefonu vermiştir. müvekkil telefonu incelediğinde facebook, whatsapp ve tango gibi sosyal medya içerikli programlar yüklü olduğunu ve bu sosyal içerikli programlardan bir erkek ile konuşulmuş olduğunu görmüş davalı taraftan bu konu hakkında bir izahat yapmasını istemiş bunun üzerine davalı taraf  arkadaşım aramızda birşey yok abi kardeş ilişkimiz var diye cevap vermiştir.müvekkilin ısrarla konu üzerine gitmesinden sonra davalı……….

4-Yaşanan bu olaydan 5-6 ay sonra davalı tarafın müvekkilime çocukların öğretmenleri ve okul arkadaşlarının anneleri ile görüşmek için whatsapp programını indirmesi gerektiğini soylemesi üzere müvekkilim bu amaç doğrultusunda kullanması için davalı tarafa müsade etmiştir.ancak müvekkilim davalı eşinin telefonunda facebook programında ve *kuralsız tayfa* adlı sitede  tanımadık bir kaç erkek şahıslarla yazışmalarını görmesi üzerine davalı taraf bu durumu inkar etsede müvekkilin  davalı eşine karşı olan güveni son derece zede görmüş  ve bu durumu kendi ve davalı tarafın ailesi ile paylaşmıştır.bunun üzerine davalı taraf çocukları hastaneye götürüyorum bahanesi ile babasının evine gitmiş ve müvekkille yaşadıkları ortak konutu habersizce terk etmiştir. müvekkilim müşterek çocukların salahiyeti için yaşanan bu olayları görmezden gelmiş ve davalı tarafı babasının evinden alarak ve davalı taraftan birdaha kendisini boyle bir durumla karşi karşiya birakmayacağinin sözünü alarak  ortak konuta getirmişitr.

5-Yaşanan tüm bu olayların ardından ve müvekkilin evlilik birliğini kurtarmaya yönelik yapmış olduğu tüm fedakarlıklara rağmen davalı taraf öğlen vakti çocukların okuluna eşyalarını bırakmak için evden çıkmış ve birdaha geri gelmemiştir. müşterek çocukların okul dönüşü servisle eve geldiklerini ancak davalı tarafın eve gelmediğini öğrenen müvekkilim davalı tarafı telefonla  aramış  ulaşamamıştır. bunun üzerine müvekkil  davalı tarafın  hastane dahil gidebileceği tüm yerlere bakmiş  ilerleyen saate rağmen haber alınamayaınca Çorum merkez çarşi karakoluna davalı tarafın kardeşi Vedat Güleç ve davalı tarafın ablasının eşi olan Sedat Güleç ile giderek davalı tarafın kayıp olduğunu  beyan etmişlerdir.bu sırada Sedat Güleç le telefon da konuşan  davalı taraf *ben çok iyiyim beni merak etmeyin çocuklar size emanettir* deyip telefonu kapatmiştir.sonrasında müvekkilimin defalarca aramasına rağmen cevap vermemiştir.olaydan sonra eve gelen müvekkili arayan Sabri Güleç eşin kendi isteği ile bırakıp kaçmış git ifadeni geri al demiş bunun üzerine müvekkil ifadesini geri almıştır.bir kaç saat geçtikten sonra davalı tarafın ablasının eşi olan Sabri Güleç müvekkili arayarak eşini zorla alıkoymuşlar ben telefonla görüştüm ağlıyordu diyerek tekrar  ifade vermesi gerektiğini soylemiş bunun üzerine müvekkil amcası ve davalı tarafın babası ile çarşi  karakoluna giderek tekrar ihbarda  bulunmuştur.

6– Bunun üzerine Çorum Asayiş Şube Müdürlüğün de görevli polis memuru davalı tarafı cep telefon numarasından aramış ve Ömer Yeşeriroğlu adında bir şahısla konuşmuş Ömer Yeşeriroğlu davalı tarafı zorla kaçırmadığını kendi isteği ve rızası ile geldiğini  yanında çok mutlu olduğunu ve istedikleri takdirde Ankara Sincan adresinde davalı ile birlikte yaşadıklarını davalı tarafın ailesinin istediği zaman gelip görebileceklerini soylemiş ve davalı tarafça da bu durum  aynı ifadelerle teyit edilmiştir.polis memurunun tüm telkin ve gayretine rağmen davalı taraf kendi isteği ve arzusu ile geldiğini çok mutlu olduğunu beytan etmiştir. yaşanan tüm bu  olaylar evlilik birliğinin temelini sarsmış ve iş bu boşanma davası açma zaruriyeti hasıl olmuştur.                               

VELAYETE  İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Müşterek çocukların davalı tarafın ailesi ile birlikte kalmaları gerek kendilerine yaşam alanı bulamayışları gerek çocukların psikolojisini gerek eğitimlerini ekonomik olarak gerek hayat standartlarının daralması ve geleceklerini olumsuz yönde etkilemesi hususları bir arada düşünüldüğünde ve davalı tarafın serkeş yaşantısı ve müşterek çocukları tekrar terkedip  gitmesi hususunda (kaldı ki boyle bir eylem yukarıda açıkladığımız izahatlarda davalı tarafça gerçekleşmiştir) davalı tarafın anne sorumluluğu bilinci ile hareket etmediği de göz önünde bulundurularak ECRİNSU VE ADEM  müşterek çocukların TENSİPLE BİRLİKTE TEDBİREN VELAYETİNİN DAVACI BABA YA VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

HUKUKİ MÜSTENİDAT  : M.K. un 166. m.si HUMK ve sair ilgili mevzuat.

SÜBUT SEBEPLERİ          :

1-Emniyet ifade tutanakları

2-Resim,cd vs.

3- tanık beyanları Vesair her türlü yasal delail                                  

                                                              

NETİCE-İ TALEP              : Yukarıda arz ve izah olunan nedenlerle,

  • Davacı ile davalının BOŞANMALARINA;
  • Müşterek çocuklar Zeynep belemir Hamza Salih ve Hatice mualla nın  GEÇİCİ VELAYETİNİN dava sonuna kadar TEDBİREN, dava sonunda da kalıcı olarak  müvekkilime verilmesi ne
  • Yargılama giderleri ve ücreti vekaletin davalıya tahmiline, karar verilmesi arz ve talep olunur. 02.09.2018

                                                                                                          Davacı Vekili

                                    Av. 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.