Tedbir Nafakasına İtirazın Kaldırılması Dava Dilekçesi

Oca 30, 2020 | İcra Hukuku

Tedbir Nafakasına İtirazın Kaldırılması Dava Dilekçesi

X İCRA HUKUK  MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

Dosya No:…./… E

 

İTİRAZIN KALDIRILMASINI

İSTEYEN DAVACI(ALACAKLI)             :

VEKİLİ                                                    :

DAVALI(BORÇLU)                                 :

VEKİLİ                                                    :

KONU                                                    : Borçlunun ……… İcra Müdürlüğü’nün ……/…. Esas sayılı dosyasına yaptığı tarihli borca  itirazının kaldırılması ve anılan   takibin devamı istemi.

AÇIKLAMALAR                                      :

1- Borçlunun anılan borca itirazı yerinde değildir.Zira davaya konu borç …… Aile Mahkemesi tarafından  bir ara karar sonucu verilmiş olup borcun sebebi davalı borçlunun çocuklarına vermesi gereken birikmiş  aylık tedbir nafakalarıdır.Davalının çocuklarının ihtiyaçlarını zaten karşıladığı bu nedenle borca itiraz ettiği yönündeki beyanlarına itibar edilmemelidir.Zira mahkeme tüm bu beyanlara rağmen nafakaya ilişkin ara kararını vermiştir.Kaldı ki çocuklar annesiyle kalmakta olup neredeyse tüm ihtiyaçları anneleri tarafından karşılanmakta,davalı tarafından arada bir  harçlık verilmektedir.Ayrıca bir keresinde çocuğa masraf yaptığına dair bir belge imzalatmak istemiş ve gururunu incitmiş olup çocuğun incinen gururunu tamir etmeye çalışmak yine müvekkil anneye düşmüştür.Çok yüksek meblağlı olmayan tedbir nafakasını bile ödemek istemeyip borca itiraz eden davalının çocuklarına hiçbir şey vermek istemediği ortadadır.

2- Açıklamış olduğumuz nedenlerle söz konusu itirazın kaldırılması ve takibe devam edilmesi için sayın mahkemeye başvurma mecburiyetimiz doğmuştur.

NEDENLER : İ.İ.K. HUMK vs yasal mevzuat.

DELİLLER : X icra Müdürlüğü’nün X E. sayılı takip dosyası, X Aile Mahkemesi’nin X E. Sayılı dosyasının X tarihli ara kararı, tanık beyanları ve diğer yasal deliller.

SONUÇ VE İSTEM             : Açıkladığımız nedenlerle yapılan itirazın İcra ve İflas Kanunu gereğince kaldırılmasını, borçlu aleyhine %40 İcra inkar tazminatına hükmedilmesini, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin borçluya yükletilmesini saygılarımla müvekkil adına  arz ve talep ederim. tarih

                                                                                                                                                             DAVACI VEKİLİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tedbir Nafakasına İtirazın Kaldırılması Dava Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.