Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Tedbir nafakası hakkında infazda tereddüt oluşturmayacak şekilde hüküm tesis edilmelidir- Yargıtay Kararı

Tedbir nafakası hakkında infazda tereddüt oluşturmayacak şekilde hüküm tesis edilmelidir

Davalı kadın yararına 300 TL tedbir ve yoksulluk nafakasına hükmedildiği halde, gerekçeli kararın hüküm fıkrasının 4. bendinde davacı için tedbir ve yoksulluk nafakasına hükmedildiğinin yazılması suretiyle infazda tereddüt oluşturacak şekilde hüküm tesis edilmesi de bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 03.05.2011, E. 2010/6638, K. 2011/7635.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 10 Nisan 2020 12:08

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.