Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

TBB Meslek Kuralları M. 47 Gereği Baroya Bildirim

TBB Meslek Kuralları M. 47 Gereği Baroya Bildirim Beyanı

 

ADANA BAROSU BAŞKANLIĞINA

KONU   : Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları m.47 gereğince tarafınıza bilgi verilmesinden ibarettir.

X tarihinde müvekkilim ….. ile akdedilen avukatlık ücret sözleşmesinin içeriğinde belirlenen ödeme planına dair edim yükümlülüğü müvekkilim tarafından yerine getirilmemiş olmakla birlikte davacı müvekkil sözleşme şartlarına aykırı bir usul ile yazılı bildirimde bulunmaksızın dosyadan feragat etmiştir. Sözleşmeye konu avukatlık ücreti ve AAÜT m.6 gereğince ilam vekalet ücretinin yarısı yetkili icra dairesi aracılığı ile talep edilecektir.

Bilgilerinize sunarım.

 

Av. ….

Son düzenleme tarihi 1 Ağustos 2020 11:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.