Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Manevi tazminat davası delil listesi

SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO:

BEYANDA BULUNAN

“DAVACI ”          :

KARŞI TARAF

“DAVALI “          :

TALEP KONUSU :   Sayın mahkemenizin … T.’li  ara kararı gereği maddi tazminat talebime  ilişkin tanık ve delillerimin sunulmasıdır.

İZAHAT                :  1) Davacısı bulunduğumuz derdest işbu davada , davalı …’in tehdit ve hakaretleri nedeniyle mahkum edildiği … Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2010/550 E. sayılı dosyasında kişilik haklarıma saldırı sebebiyle 2.500,00 TL maddi ve ayrıca 5.000,00 TL. manevi tazminat talebinde bulunmuş idim.

2) Avukatlık görevini icra etmem sebebiyle ilgili ceza yargılaması süresince ruhsal çöküntü içerisinde  olmam sebebiyle yeteri kadar işlerimle ilgilenemeyerek verimliliğimin düşmesine dolayısıyla iş ve gelir kaybına uğramam söz konusudur. Bu hususta tanık bildiriyorum.

3) İstemiş olduğum 2.500,00 Tl.’lık maddi tazminat talebi makul bir gelir yoksunluğumu ifade eder. Buna dair ilişikte, … yılı gelir tablosu ile … yılının ilk 6 ayını gösterir gelir tablosunu da ilişikte sunuyorum.

Davacı

EKİ:

( YAZILI DELİLLERİMİZ )

1) … Yılı 12 aylık gelir tablosu

2) … Yılı 6 aylık gelir tablosu

TANIK

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir