Manevi tazminat davası delil listesi

SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO:

BEYANDA BULUNAN

“DAVACI ”          :

KARŞI TARAF

“DAVALI “          :

TALEP KONUSU :   Sayın mahkemenizin … T.’li  ara kararı gereği maddi tazminat talebime  ilişkin tanık ve delillerimin sunulmasıdır.

İZAHAT                :  1) Davacısı bulunduğumuz derdest işbu davada , davalı …’in tehdit ve hakaretleri nedeniyle mahkum edildiği … Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2010/550 E. sayılı dosyasında kişilik haklarıma saldırı sebebiyle 2.500,00 TL maddi ve ayrıca 5.000,00 TL. manevi tazminat talebinde bulunmuş idim.

2) Avukatlık görevini icra etmem sebebiyle ilgili ceza yargılaması süresince ruhsal çöküntü içerisinde  olmam sebebiyle yeteri kadar işlerimle ilgilenemeyerek verimliliğimin düşmesine dolayısıyla iş ve gelir kaybına uğramam söz konusudur. Bu hususta tanık bildiriyorum.

3) İstemiş olduğum 2.500,00 Tl.’lık maddi tazminat talebi makul bir gelir yoksunluğumu ifade eder. Buna dair ilişikte, … yılı gelir tablosu ile … yılının ilk 6 ayını gösterir gelir tablosunu da ilişikte sunuyorum.

Davacı

EKİ:

( YAZILI DELİLLERİMİZ )

1) … Yılı 12 aylık gelir tablosu

2) … Yılı 6 aylık gelir tablosu

TANIK

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir