Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Köpek Isırması Nedeniyle Tazminat Dava Dilekçesi

ADANA ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

BİRLEŞTİRME TALEPLİDİR

DAVACI :

DAVALILAR :

DAVA : Manevi Tazminat

DAVA DEĞERİ : 10.000.00 TL

İZAHAT

Adana ili Seyhan Mahallesinde ikamet etmekteyim. 12 tarihinde aynı yerde ikamet ettiğim Hasan’ın köpekleri tarafından ısırıldım. 13 gün Adana Hastanesinde yatmış oldum. Bundan dolayı çalışamadım ve dolayısıyla evimin geçimini sağlayamaz oldum. Bu süreçte çalışamadığım gibi yaşadığım travmadan dolayı daha sonraki sürelerde de kendimi işime ve sosyal hayatıma entegre edemedim. Şimdi ise ayaklarım uyuşuyor, beynim dönüyor, kafam çevriliyor.

Sorumsuz davalılar hala kendilerini haklı duruma sokmak istemeleri ve bu durum sonucu ölümden dönmemle sonuçlanmasını davalıları hiç umurlarında olmamaktayım. Benim de evim barkım var, bakmak zorunda olduğum çocuklarım var, iki tane okuyan öğrencim var. Birisi Çukurova Üniversitesi’nde okumaktadır. Kendisinin aylık masrafı bana 500 TL’yi bulmaktadır. Diğer çocuğum ise Mersin’de yatılı okulda okumaktadır. Ben bu hastalığım çerçevesinde bu çocuklarımı mağdur ettim. Bankadan çocuğuma 15.000.00 TL para çektim ihtiyaçlarımı karşılamak için. Bilakis ben yukarıda izah ettiğim adamların köpeklerinin ısırmasından dolayı çok mağdur oldum. Ve halen de mağdur durumdayım. Yukarı da belirttiğim nedenlerden dolayı mağduriyetimin giderilmesi için olay tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte 10.000.00 TL manevi tazminat talebimin yerine getirilmesini mahkemenizden arz ve talep ederim.

Adana Hukuk Mahkemesinin 15 esas sayılı dosyasında davalılara benim tarafımdan açılan tazminat davasının aynı somut olay üzerine açılmasından dolayı bu açılan davanın Adana Asliye Hukuk Mahkemesinin 11 esas sayılı dosyasıyla birleştirilmesini talep ediyorum.

DELİLLER : Adana Asliye Ceza Mahkemesinin sayılı dosyası, Adana Asliye Hukuk Mahkemesinin ayılı dosyası, tanık, keşif, bilirkişi, yemin ve her türlü yasal delil.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah olan nedenlerle, iş bu davanın Adana Asliye Hukuk Mahkemesinin 11 E sayılı dosyasıyla birleştirilmesine, davamızın kabulüne, dava tarihinden başlamak üzere yasal faiziyle birlikte 10.000,00 TL manevi tazminata hükmedilmesine, yargılama harç ve giderlerinin karşı tarafa yüklenilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir