Tapuya Şerh Davası Dilekçesi

Oca 3, 2021 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

ADANA ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

DAVACILAR…….:    

TCKN………………:

ADRES……………: .

VEKİLİ…………….:

DAVALILAR ……..:       

KONU…………………………:  Noterliğinin tarih ve yevmiye nolu kat karşılığı inşaat sözleşmesinin tapuya şerh edilmesi talebidir.

1.Müvekkil davacı ile davalıların murisi  arasında İstanbul ili  İlçesi A mevkiinde kain ve tapunun eski pafta ada  parsel yeni  ada  parsel sayılı gayrımenkul ile ilgili olarak,  . Noterliğinin  tarih ve  yevmiye nolu kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmıştır.

2. Anılan sözleşmenin 16 maddesine göre arsa sahibinin vefatı halinde iş bu sözleşme mirasçılar içinde aynı şartlarla geçerli ve bağlayıcı olacaktır hükmünün içermektedir.

3.  Yine aynı sözleşmenin 18 maddesine göre taraflardan biri tek taraflı olarak sözleşmeyi tapuya şerh ettirebilir.

Sözleşmeye taraf Vefat etmiş ve mirasçı davalılar tapu hisselerini kendi üzerlerine almışlardır. Mirasçılarla inşaat için gerekli vekaletin yenilenmesi için yapılan görüşmeler olumsuz neticelenmiştir. Mirasçıların iş bu sözleşmeye riayet etmek istemedikleri kendilerince beyan edilmiştir.

Müvekkil davacıların sözleşmeden doğan haklarının 3. Kişilere karşı korunabilmesi için sözleşmenin tapu kütüğünün şerhler hanesine şerh edilmesi acil ve hayati önem arzetmektedir.

DELİLLERİMİZ…………..: İstanbul ili  İlçesi y mevkiinde kain ve tapunun  pafta  ada  parsel  sayılı gayrımenkulün tapu kayıtları, Eyüp . Noterliğinin  tarih ve  yevmiye nolu kat karşılığı inşaat sözleşmesi, gerektiği takdirde  tanık anlatımları, bilirkişi incelemesi, keşif, yemin ve her türlü yasal kanıt.

SONUÇ VE İSTEM……..: Yukarıda açıklanan ve resen gözetilecek nedenlerle;

1.Dava sonuna kadar gayrımenkulün 3. Kişilere devir ve temlikinin önlenmesi için İHTİYATİ TEDBİR KARARI verilerek tapuya işlenmesine,

2.Yapılacak yargılama sonunda davalıların murisi ile müvekkil davacılar arasında düzenlenen . Noterliğinin  tarih ve  yevmiye nolu kat karşılığı inşaat sözleşmesinin Davalılar adına kayıtlı İstanbul ili  İlçesi  mevkiinde kain ve tapunun  pafta  ada  parsel ada  parsel sayılı gayrımenkulün tapu kütüğüne şerh edilmesine karar verilmesini,

3.Yargılama giderlerinin davalılara yüklenmesini arz ve talep ederiz.

4. bilirkişi incelemesi,

DAVACI VEKİLİ

Avukat

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.