Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Tapu kayıt maliki ölü ise tüm mirasçılarına husumet yöneltilmelidir- Yargıtay Kararı

Tapu kayıt maliki ölü ise tüm mirasçılarına husumet yöneltilmelidir

Taraf teşkili kamu düzenine ilişkindir. Ölü olduğu anlaşılan 1/2 tapu kayıt maliki Duran Şar’ın tüm mirasçılarına husumet yöneltilip taraf teşkili sağlandıktan sonra davanın esası hakkında karar verilmesi gerekirken; mirasçılardan sadece Yücel Şeref ve Hilal’e husumet yönetilmesi yeterli görülerek karar verilmiş olması usul ve yasaya ayıkın olup bozmayı gerektirmiştir.(Y2HD, 12.07.2011, E. 2010/21980, K. 2011/12003.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 26 Nisan 2020 14:10

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.