Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Tanıma Davası Açmak İçin Öncelikle Sahte Babayla Olan Soybağını Ortadan Kaldırmak Gerekir Mi?

Öncelikle nüfusta baba olarak görünen ancak gerçekte baba olmayan kişinin nesebin reddini(soybağının reddi davası) talep etmesi gerekir. Soybağının reddi sağlandıktan sonra babalık/tanıma davası açabilir müvekkiliniz.(İlgili Yargıtay Kararı)

Görüşüm: nesebin reddi davasını çocuğun açması, çocuğu temsil edecek kayyım atanması, bu kayyımın öz anne ve babadan farklı olması gerekliliği, kayyım atanan kişi avukata vekalet vererek davayı takip edebilir, kayyım gerçekte baba olmayan şahsı davalı göstererek nesebin reddi davasını açar, yargılama DNA testi delili neticesinde sonuçlanır.

Başarılar dilerim.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 19:58

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.