Takas Sözleşmesi Örneği

Oca 18, 2020 | Şirketler Hukuku Avukatlığı

Takas Sözleşmesi Örneği

TAKAS SÖZLEŞMESİ

1- Taraflar

………. adresinde ikamet eden ………. ile ………. adresinde ikamet eden ………. arasında aşağıdaki koşullarla bir takas sözleşmesi akdolunmuştur.

2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, mülkiyeti ……….’e ait olan ………. ile mülkiyeti ……….’ye ait olan ……….’nın birbiriyle değiştirilmesi, trampa edilmesidir.

3- Tarafların Yükümlülükleri

../../…. tarihinde taraflardan Bay ………. mülkiyeti kendisine ait olan ……….’ı Bay ……….’ye, Bay ………. ise mülkiyeti kendisine ait olan ……….’ı Bay ……….’e teslim edecektir. Taraflar trampaya konu olan ………. ve ………. ayıpsız şekilde birbirlerine teslim edeceklerini karşılıklı olarak taahhüt etmişlerdir.

Taraflar teslim aldıkları sözleşme konusu malı 7 gün içinde muayene ettirerek karşı tarafa ayıp ihbarında bulunmak zorundadırlar.

4- Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden doğması muhtemel uyuşmazlıklar için ………. Mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır, işbu sözleşme, …/…/…. tarihinde ……….’da iki nüsha olarak imzalanmış ve taraflara birer bir nüsha verilmiştir. …/…/….

 

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.