Tahliye Taahhütnamesi Dava Dilekçesi

Oca 11, 2021 | Kira Hukuku Avukatlığı

ADANA … MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

KONU: İtirazın kaldırılması ile tahliyeye karar verilmesi taleplidir.

AÇIKLAMALAR  :

1-) Kiracı  müvekkilime ait olan ve    İli,   İlçesi    Sokak No:    adresinde bulunan dairede       başlangıç tarihli kira sözleşmesi ile oturmaktadır.

2-) Müvekkilim,    tarihinde kira süresi sona eren ve imzası noterlikçe tasdik edilen tahliye taahhüdüne istinaden kiralananı tahliye etmesi hususunda kiracı aleyhine     İcra Müdürlüğü’nün     Esas sayılı takip dosyası ile takip başlatmıştır. Tahliye Emri gönderilmiş ve davalı söz konusu icra emrini    tarihinde tebellüğ ederek kanuni süresi içinde icra emrine itiraz etmiş ve takip durmuştur.

3-) haksız itiraz nedenleri açıklanacak.

4-) Açıklanan nedenlerle; kiracının ileri sürdüğü iddialar asılsızdır. Kira sözleşmesinin ….. gerekçesiyle icra takibine itiraz ederek takibi durdurmuştur. Söz konusu itirazların kaldırılmasına karar verilmek üzere davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER: İ.İ.K., H.U.M.K., ve sair ilgili mevzuat

HUKUKİ DELİLLER:     İcra müdürlüğü    E. Sayılı takip dosyası,       başlangıç tarihli kira sözleşmesi, tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, kiracının yerinde olmayan icra emrine karşı itirazlarının kaldırılarak kiracının tahliyesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini vekâleten saygılarımla talep ederim.

Davacı Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.