Tahliye İhtarnamesine Cevap Örneği

İHTARNAMEYE CEVAPTIR

İHTARNAMEYE

CEVAP VERENLER        :

KARŞI TARAF                 :

İ.KONUSU                        : ….. Noterliği’nin ……. tarih ve  ……. yevmiye nolu ihtarnameye cevaplarımızdır.

AÇIKLAMALAR               :1- Türk Borçlar Kanunu M. 310.maddesine göre;

Sözleşmenin kurulmasından sonra kiralanan herhangi bir sebeple el değiştirirse, yeni malik kira sözleşmesinin tarafı olur” hükmüne göre  benim kira  sözleşmem devam etmektedir.Bu nedenle tarafıma gönderilen ihtarnameyi kabul etmiyorum.

2-Öte yandan ihtarnamenizde kiracı olarak bulunduğum taşınmazı şirketinizin ihtiyacı için depo ve işyeri  olarak kullanacağınızdan bahisle tarafımıza  ihtarname göndermiş iseniz de  ihtiyaç iddianız samimi değildir. Çünkü bizim şuan kiracı olarak bulunduğumuz dükkanın yanında ve  karşısında  depo ve işyeri olarak kullanacağınız  iki adet boş dükkanınız bulunmaktadır. Bu açıdan da ihtarnameyi kabul etmiyorum.10.06.2019

                                                                                                          (ihtarnameye cevap veren)

                                                                                                                      imza

Sayın Noter, işbu ihtarnamenin bir suretinin karşı tarafa tebliğini, bir suretinin dairenizde saklanmasını talep ediyorum.

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak ve kopyalamak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için site menüsünde yer alan Soru-Cevap forumuna katılmanız ve 10 adet farklı başlık altında cevap yazmanız gerekmektedir. Giriş şifreniz 10 adet cevabınız sonrası tarafınıza iletilir.