Taahhüdü İhlal Beraat Kararına İtiraz Süre Tutum Dilekçesi

Mar 4, 2020 | İcra Hukuku

Taahhüdü İhlal Beraat Kararına İtiraz Süre Tutum Dilekçesi

ADANA X İCRA CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’ NE

Gönderilmek Üzere

ADANA X İCRA CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’ NE

 

Dosya No:

İtiraz eden

Müşteki:

Vekili     :

Sanık     :

              

Konu     : X İcra Ceza Mahkemesi’nin X Esas sayılı dosyasında vermiş olduğu karara süresi içinde itirazlarımızın sunulması ve süre tutum talebinden ibarettir.

Açıklamalar:

Şikayetimiz üzerine X İcra Ceza Mahkemesi X Esas sayılı dosyasında Sanık aleyhine ödeme taahhüdünü yerine getirmemekten ötürü taahhüdü ihlal şikayetimize karşılık Mahkeme beraat kararı vermiştir.

İcra ve İflas Kanununun 353. maddesi gereğince tefhim (veya tebliğ) tarihinden itibaren 7 günlük yasal süresi içerisinde itirazlarımızı sunuyoruz.

X tarihinde X İcra Müdürlüğü X Esas sayılı dosyasında sanığın İcra Müdürlüğüne gelerek, İcra Müdür Yardımcısı gözetiminde vermiş olduğu ödeme taahhüdünde, taahhüt günü itibariyle mevcut kapak hesabı yapılmış, masraflar eklenmiş ve o tarihten itibaren işleyecek faiz ve haklardan feragat edilerek taahhüt tarafımızca kabul edilmiştir. Bu durumda taahhüdün son taksidine kadar hiçbir faiz ve alacak işletilmemiştir.

Sanığın borcunu taksitle ödemeyi taahhüt etmesine karşın haklı bir neden olmaksızın bu taahhüdüne uymadığını belirterek İIK’nun 340. maddesi gereğince cezalandırılması talebiyle şikayette bulunduk. Ancak Mahkeme;  Sanığın beraatine karar vermiştir. Henüz gerekçeli karar tarafımıza tebliğ edilmediğinden  detaylı itiraz dilekçesi sunma  hakkımız saklı kalmak kaydı ile işbu itiraz dilekçesini sunar, süre tutum verilmesi yönündeki talebimizin kabulüne karar verilmesini talep ederiz.

Hukuki Deliller  : X tarihinde X İcra Müdürlüğü X Esas sayılı dosyasında sanık tarafından verilen taahhütname, X İcra Müdürlüğü … Esas sayılı dosyası ve tüm yasal deliller.

Hukuki Mevzuat              : İİK., HMK ve tüm yasal mevzuat.

Sonuç Ve İstem: Yukarıda arz ve izah ettiğimiz ve Mahkemenizce nazara alınacak nedenler ile,  detaylı itiraz dilekçesi sunma hakkımız saklı kalmak kaydıyla itirazlarımızın ve süre tutum talebimizin kabulüne karar verilmesini talep ederiz.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.