Sürelerden Feragat Dilekçesi Örneği

Nis 30, 2019 | Medeni Usul Hukuk Muhakemesi

ADANA 7. AİLE MAHKEMESİNE

DOSYA NO:2017/…..

DAVACI:

VEKİLİ: Avukat Saim İNCEKAŞ – Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

DAVALI:

KONU                   :Gerekçeli kararın kesinleşme şerhine havi bir suretinin tarafımıza verilmesi talebi ve feragat dilekçesidir.

AÇIKLAMALAR  :

Mahkemeniz nezdinde görülmüş olan yukarıda esas numarası yazılı anlaşmalı boşanma davasında,  müvekkil X ile davalı Y’nin boşanmalarına karar verilmiştir.

Mahkemenizce tesis edilen bu karara karşı istinaf yoluna başvurma hakkımızdan ve istinaf yoluna başvurma sürelerinden açıkça feragat ediyoruz.

Mahkemenizin bu kararına karşı davalı tarafından da  istinaf yoluna başvurma hakkından ve istinaf yoluna başvurma sürelerinden açıkça feragat edildiğinden gerekçeli kararın kesinleşme şerhine havi bir suretinin tarafımıza verilmesini saygı ile vekaleten talep ederim.

SONUÇ VE TALEP             :Yukarıda izah ettiğim sebepler ile istinaf yoluna başvurma hakkımızdan ve istinaf yoluna başvurma sürelerinden feragatimizin kabulüne, kararın kesinleştirilmesine, gerekçeli kararın kesinleşme şerhine havi bir suretinin tarafımıza verilmesine, karar kesinleştikten sonra gider avansının tarafıma ödenmesine karar verilmesini  saygı ile vekaleten talep ederim.

Davacı Vekili

Av. 

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.