Su Kuyusu Açma Ruhsatı Verildi Ama Kullanma Ruhsatı Verilmedi

Haz 26, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

Saygıdeğer üstadlar; müvekkilim DSİ’den su kuyusu açma ruhsatı alıyor. Devamında ise DSİ tarafından kendisine kullanma ruhsatı verilmiyor. Biz bu durumun iptalini talep edeceğiz. Ancak yetkili mahkeme yönünden sıkıntı yaşamaktayım. Hukuka aykırı işlemi yapan DSİ başka bir şehirde ve işleme konu taşınmaz ise farklı bir şehirde. Bu noktada hangi idare mahkemesi yetkilidir?

Öncelikle incelenmesi gereken kanun 2577 sayılı kanundur. Yine belirtmem gerekir ki idari usulde ilk incelemede yetki hakkında karar verilir ve eğer yetkisiz bulursa mahkeme kendini dosyayı yetkili mahkemeye gönderir. Yani stres yapmanız ve gerilmenize gerek yok zannımca. Bu arada belirtmek gerekir ki idare mahkemelerinin yetkisizlik kararı kesindir. 😯

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.