Sözleşmesi Feshedilen Kapıcının Konuttan Çıkarılması Dava Dilekçesi

Sözleşmesi Feshedilen Kapıcının Konuttan Çıkarılması Dava Dilekçesi

… İLİ   … İLÇE KAYMAKAMLIĞI’NA

YAKINAN:

VEKİLİ:

ŞİKAYET EDİLEN :

SUÇ: 3091 Sayılı Yasaya Muhalefet.

SUÇ TARİHİ:

AÇIKLAMALAR:

1-) … adresinde bulunan ve …. İli, … İlçesi, … Mahallesi, … pafta, … ada, … parselde tapuya kayıtlı ana taşınmaz üzerinde bulunan …. nolu bağımsız bölümü …/…/… tarihli kapıcı sözleşmesi ile kapıcı …’ya tahsis edilmiştir.

2-) Kapıcının sözleşmesi görülen lüzum üzerine …/…/… tarihinde kat malikleri kurulunca feshedilmiş, kapıcı konutundan tahliyesine karar verilmiştir.

3-) İşine son verme kararı kendisine …/…/… tarihinde tebliğ edilmesine ve sözleşmeden doğan tüm haklarını almasına rağmen kapıcı konutunu boşaltmamakta direnmektedir.

4-) Kapıcı konutunun tahliyesini sağlamak için makamınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM : Arz edilen nedenlerle mülkiyet hakkına yapılan tecavüzün önlenmesi için tecavüz tarihinden itibaren, yasal süre olan 60 gün içerisinde sayın Makamınıza başvuruyoruz Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

          Yakınan Vekili

                                                                                        Av.

Son düzenleme tarihi 13 Mayıs 2020 11:33

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.