Soybağının Reddi Sonrası Nafakanın Geri İstenmesi Dava Dilekçesi

Soybağının Reddi Sonrası Nafakanın Geri İstenmesi Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI:

DAVA KONUSU
DAVA KONUSUNUN
DEĞERİ

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR                      :

  • Davalı ile X tarihinde evlendik. Bu evliliğimiz sırasında davalı X doğumlu X adlı çocuğu dünyaya getirmiştir.
  • X Aile Mahkemesinin X karar sayılı ilamıyla boşanmamıza ve küçük X’in velayetinin davalıya verilmesine karar verildi. Boşanma kararı kesinleşmiş bulunmaktadır.
  • Boşanma kararı ile birlikte küçük X için takdir edilen aylık X TL iştirak nafakası tarafımdan bugüne kadar düzenli olarak davalıya ödenmiştir.
  • Davalının boşanma kararının kesinleşmesinden sonra gerçekleşen itirafı üzerine küçük X’in ortak çocuğumuz olmadığını öğrenir öğrenmez soybağınm reddi davası açtım. Dava kabul edilerek verilen hüküm kesinleştiğinden davalıya ödediğimiz iştirak nafakasının geri verilmesi için talep zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                       : Nüfiıs aile kayıt tablosu, boşanma kararı, icra dosyası, soybağının reddi kararı.

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 286 f. I.

TALEP SONUCU          : Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile küçük X için davalıya ödediğimiz toplam X TL iştirak nafakasının yasal faizi ile birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER :

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Boşanma karar örneği (X Aile Mahkemesinin X karar sayılı ilamı)
  • X İcra Memurluğu, X esas sayılı dosyası.
  • Soybağının reddi karan (X karar sayılı ilamı)
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 2 Mayıs 2020 22:15

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.