Soruşturma İzni Verilmesine İtiraz Dilekçesi

Oca 13, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

Soruşturma İzni Verilmesine İtiraz Dilekçesi

X  NÖBETÇİ  İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA

SUNULMAK ÜZERE

X ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE 

                                                                                  

DAVACI                           : 

DAVALI                           :  

KONUSU : ……….Kaymakamlığının **.**.201* tarih, 0 no.lu “Soruşturma İzni Verilmesine” ilişkin idari işleminin (kararının) iptali talebidir. (Ek 1)

TEBELLÜĞ TARİHİ     :  

AÇIKLAMA                    : ….. ili,… ilçesine bağlı …..Köyü muhtarı olarak seçilmiş bulunmakla ,mütavazi,temsil ahlakına yaraşır bir şekilde görevimi ifa etmekteyim.Nitekim  karşı karşıya kaldığım asılsız bir iftira sonucu yapılan yetersiz ön inceleme neticesinde ; …….Kaymakamlığının 00.00.201* tarih, * no.lu “Soruşturma İzni Verilmesine” ilişkin idari karar kurmuştur.Kurulan bu karar ile zaten  mağdur olan şahsımı ve temsiliyetimi tamamen zan altında bırakmış ve huzurumu bozmuştur.Ortada bir yargı kararı olmadan ,hukuka ve hakkaniyete sığmayan,tamamen objektiflikten uzak verilmiş olan bu karar hukuka aykırıdır.Kesinlikle iptal edilmesi gerekmektedir. Şöyleki ;

Muhtarı olduğum köyün mera,otlak ve yaylasını çevre illerden gelen şahıs veya şahıslara kiraya verdiğim veya usulsüz olarak tahsis ettiğim iddiası kesinlikle doğru değildir.Bu soyut,mesnetsiz iddialar kabul edilemez.Özellikle ……. ili …… ilçesinden olan …………….’isimli şahıstan resmi ve usulüne uygun satış ve sevk ile satın almış olduğum hayvanların bana ait olmadığı gerekçesiyle ……. ilçe Tarım Müdürlüğü tarafından gerekli kabuller yapılmadığı için resmi olarak satın almış olduğum ve bir sürü masraf yaptığım (nakliye,yem vb.) hayvanları geri göndermek zorumda kaldım.Tamamen keyfiliğe dayanan ve mağduriyet yaratan bu tarz idari eylem ve işlemler yetmezmiş gibi üzerine zan altında bırakılmam kabul edilebilir hiçbir hukuki yanı yoktur.

…….. Kaymakamlığı, şahsıma intikal eden iş bu durumda, büyük bir mağduriyet içinde ve masum olma ihtimalimi göz ardı ederek ,adeta suçlu ilan ederek temelsiz  bir karar vermiştir.

KANITLAR                     : Her türlü kanıt.

HUKUKİ NEDENLER   : İYUK, 657 Sayılı Kanun ve ilgili tüm mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM        : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle; öncelikle ……. Kaymakamlığının 00.00.201* tarih, * no.lu “Soruşturma İzni Verilmesine” ilişkin idari işleminin (kararının)  İPTALİNE, yargılama giderleri ve vekillik ücretinin de karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruşturma İzni Verilmesine İtiraz Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.