Ana Sayfa  »  

İdare Davası Açtık, Benim Davam Kabul Edildi, Arkadaşımın Davası Zamanaşımından Red Edildi

Soru ve Cevap BölümüKategori: Devlet İşleriİdare Davası Açtık, Benim Davam Kabul Edildi, Arkadaşımın Davası Zamanaşımından Red Edildi
Firat 7 ay önce soruldu

Merhaba, ben devlet universitesinin uolp bolumunde 2014 yilinda yerlestim. UOLP cift diploma yani biz son sene ingilterede okuyacagiz ve oradan da bir diploma alacagiz. Fakat, 2016 yilinda bize universitenin anlasma yapmadigi soyledi ve ayni universitenin normal programina gecirildik. Biz 2014 ile 2016 aradinda 4 bin TL hazirlikta, 10 bin TL de 1. Sinifta okula harc odedik. Birkac avukata danistigimizda bize, 5 yil zamanasimi oldugu soylendi. Biz de bu dogrultuda, 2018 yilinda dava acmaya karar verdik. Once ihtarname cekildi (mart ayi gibi yanlis degilsem). Temmuzda da dava acildi. Bana ilk mahkemeden kabul cikti fakat istinaftan sure asimi dolayisiyla red geldi. Arkadasima da yine ayni sekilde dava acildi. Onun ise, iki mahkeme de reddetti. Reddetme sebepleri de olayi ogrendigimizden itibaren 60 gunluk sureyi takip etmememizmis. Diger bir arkadasimin davasi ise, ayni hakim tarafindan incelenmis fakat, benim istegimi kabul eden hakim ona red vermis. Merak ettigim durum acaba dava acarken herhangi bir yanlislik mi yapildi? Mahkemenin bu kararina ne yapilabilir? Tesekkur ederim.

1 Cevap
Avukat Saim İncekaş Avukat 7 ay önce cevaplandı

Selamlar Fırat Bey, idari davalarda 30 ve 60 günlük başvuru süresi mevcut. Sizin ve arkadaşlarınızın mevcut gerekçeli mahkeme kararını buradan veya iletişim kanalından bizimle paylaşmanız gerekmekte. Bu şekilde farazi olarak yorum yapmak doğru olmaz.

    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.