Ana Sayfa  »  

Oyun Yöneticisine(GM) Hakaret Davası Açabilir Miyim?

Soru ve Cevap BölümüKategori: Ceza DavalarıOyun Yöneticisine(GM) Hakaret Davası Açabilir Miyim?
semih özel 2 ay önce soruldu

Merhaba, Online oynadığım oyun için 100 tl gibi para yatırarak oyun karekterimi güçlendiricek eşya satın aldım ve bu eşyanın kullanım süresi 90 gün iken 70 gün gibi kullanım süresi kalmasına rağmen oyun yöneticisi tarafından oyun kurallarını ihlal etmediğim halde küfür ve hakaret içeren söylemlerle karşı karşıya kalmış ve oyuna erişimim kısıtlanmıştır. Oyun yöneticisine bu davranışının nedenini sorduğumda ise küfür ve hakaretlere devam ederek kendisiyle iletişime geçmemi de engellemiştir. Oynadığım oyun yöneticisine gösterdiği bu tavırdan ötürü hakaret davası açmak istiyorum. Oyun içi yazdığı ve canlı destek üzerinden konuşmalardaki küfür ve hakaretlerin görsel olarak kayıtı bulunmaktadır. Oyun yöneticisine hakaret davası açıp hakkımı savunma şansım var mıdır?

 

Attachments
1 Cevap
Best Answer
Avukat Saim İncekaş Avukat 1 ay önce cevaplandı

Öncelikle bu görüntüler kesin delil niteliği taşımamaktadır. Nitekim bu görüntüler sayesinde teknik bilirkişi raporu alınarak sistem üzerinden size yazan kişinin ve neler yazdığının tespiti gerekir. Savcılık bu tarz şikayetleri genel olarak takipsiz bırakabilmektedir. 

    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.